Poszukuje Programu antywirusowego na XP

Nie będę robił formata i instalował wszystko od nowa. Pytam jeszcze raz.
A co myślicie o programach typu SecureAplus albo Panda Protection lub darmowy bitdefender ?
Czy te programy będą ok na mój komputer ? który z nich byłby najlepszy ?

Chcesz antywirusa, a u mnie na trzech komputerach ich nie ma. Czasem jakiegoś przetestuję.
Wczoraj popatrzyłem na ranking giveaway club:


Kolejne bzdury, jakby avast był lepszy od gdata, a comodo całkiem zeszedł na psy.
No ale - pozostaje kwestia bezpieczeństwa.
To, co zablokowane w przeglądarkach, to nie wlezie i tego się trzeba trzymać. A gdy bezmyślnie klikniesz, to nie ma antywirusa, który by na 100% przeszkadzał infekcji na własne żądanie.
W systemie - jest unchecky, bo wykrywa ukryte ustrojstwo w instalatorach, które też chce się zainstalować.
W palemoonie atomie - jest adaware ad block. Ma nawet zestaw filtrów ublocka tak, że ublock jest zbędny:

Niżej zaznaczone dwa polskie filtry. Do tego disconnect. Wygląda to tak

Adaware blokuje 19 elementów, w tym reklamy w filmach, do tego disconnect 8 elementów.

Twój wybór, bo antywirusy, to musi być coś lekkiego, a najlżejszy, to gdy ma się frameworka 4 - crystal security


Sprawdzałem u siebie pierwsze wersje - nawet nie trzeba instalować. Działa w chmurze. Wersja darmowa wystarcza do podstawowej ochrony, jeśli być musi. Najwyżej przybędzie dwa procesy… ale prosty, choć po angielsku.
Dwa lata temu, jeszcze był po polsku, pisałem:

Ale wybór należy do Ciebie.

Bogdan_G jeszcze jakiś czas temu w moich postach polecałeś mi program lekki Immune a teraz co o tym myślisz ? bo ja już sam nie wiem co wybrać. Jak widzisz, dołożyłem sobuie pamięć ram.

Testowałem i innmunet protect, też chmura i też lekki zwłaszcza w wersji darmowej, ale piszesz, że spowalnia Tobie uruchamianie przeglądarek.
Zastanowić się, to są rozszerzenia spowalniające firefoxa, czy palemoona. Taki downloader helper jest na pierwszym miejscu zamulaczy.

Z netu:
Video DownloadHelper, dodatek pozwalający ściągać wideo z YouTube’a i wielu innych podobnych stron, spowalnia start Firefoksa o 33%.
Również o 33% wolniejszy start powoduje — co za ironia! - FastestFox, dodatek, który ma za zadanie przyspieszyć przeglądarkę. Pozwala on ściągać kilka plików naraz, ładuje kolejną stronę, zanim klikniesz link, poprawia wyszukiwanie…
Również o 74% spowalnia pracę na Firefoksie Firebug, popularne rozszerzenie dla webmasterów. Dużym spowalniaczem (50%) jest FlashGot, służący do ściągania plików wideo i audio.
Oprócz wyżej wymienionych na czarnej liście znalazły się jeszcze: AniWeather, FoxClocks, Foxy Tunes i SimilarWeb.

Cały ranking Mozilli wygląda tak:

Dajesz wyniki z 2011 roku?

Panda wcale nie jest taka lekka. Heurystyka jest słaba.

Nie.

Panda

Korzystasz z Windows XP, ale martwisz się o program antywirusowy?
Najlepszy pakiet zabezpieczający dla Twojego komputera, to płyta instalacyjna z nowszą edycją systemu operacyjnego.

A jeżeli szukasz czegoś lekkiego, to kup NOD32.
Nie ma co się oszukiwać - Avasty i inne wynalazki jedynie przyśpieszą śmierć Twojego komputera.

Ostatecznie pytam zatem. Czyli najlepiej będzie, jeśli zainstaluje sobie program panda protection tak ?

Tak, Panda Protection! Pisałem Ci już zaraz po pierwszym Twoim poście. Ponadto, postaraj się oczyścić system z tych wszystkich innych antywirusów, którymi jedynie zaśmieciłeś niemożebnie system, a ślady których i tak zostaną już w systemie.

A powiesz mi jak oczyścić system z tych innych antywirusów ?

Pobierz delfix https://www.dobreprogramy.pl/DelFix,Program,Windows,71882.html

https://youtu.be/GHbJqyq1Hr4?t=165 reakcja Gynvaela i jego zdanie oraz Lcamtufa na darmowe antywirusy :slight_smile:

Bzdura.

Bezpieczeństwo domowego użytkownika nie zależy od posiadanej wersji windowsa, gdyż większość wirusów i tak wpada na własne żądanie.

1 polubienie

Na własne żądanie, mówisz…
A świadome korzystanie ze starej, niewspieranej aktualizacjami bezpieczeństwa wersji systemu, to co?
Przymus?

Za mało w Tobie sensu, @sensu.

Na własne żądanie czyli bezmyślne otwieranie załączników od nieznajomych, ściąganie śmieci z kolorowych migających stron, klikanie w reklamy, banery z wygranymi itd.

Wpisujesz się w nagonkę na system dla ubogich? Setki tysięcy emerytów, rencistów i po prostu niebogatych nie stać na wyrzucanie kupionego produktu, który sprawnie działa. Jest czyściutki latami i nic nie włazi z netu, bo przeglądarki mają to coś, czego nie mają antywirusy, które żyją ze sponsorowania. Oprogramowanie biurowe działa, nawet filmy w HD, programy do grafiki i wiele aplikacji potrzebnych.
Sia, znalazł się propagator lepszych systemów windows.
Tak na poważnie - zabrałbyś ludziom te zabawki z XP dla nowszych systemów, na których nie stać wielu ludzi?
Ja kupiłem sprawny komputerek z win7 za 250zł, potem okazało się, że to przeróba i jestem w d…ołku. Problem w tym, że to acer aspire revo 3610, nie ma napędu, płyta nie obsługuje innych systemów, niż windows. A nawet byłby jakić myk na linuxa, to przecież nie myk na sterowniki i nie używam trefności, tylko legalny system XP na pc.
Na takich starych inwalidach żerują inni. Zachciało mi się komputera z windows 7 x64 - wyszedłem na stratę.
Kiedyś na raty kupię system i do tamtego sprzętu, nawet jakiś napęd usb. Teraz sama operacja na kręgosłup - to tak wyżyłuje nas rencistów, że szkoda gadać.

Przymus, to złośliwe słowo. Jeszcze internet jest często jedynym dostępnym światem i - gdzieś trzeba funkcjonować.

Możesz mi powiedzieć jak to zrobić na windows xp ? bardzo proszę.

Czego nie potrafisz zrobić?

No tego:

No jak to wyłączyć i gdzie ??

W przystawce services.msc. Stan usługi instalator Windows ustawiasz zgodnie z sugestią kolegi na ręczne uruchamianie, a usługę bitdefender na wyłączoną.

1 polubienie

Bartosz82
16 kwi

Jak tylko komputera używasz do przeglądania internetu to zastanowiłbym się nad instalacją Linuxa