Poszukuje Programu antywirusowego na XP

Na stacjonarnym komputerze z windows XP professional z dodatkiem service pack 3 (Bulid 2600), directx 9.0c i pamięcią ram: 1,4GB Ram poszukuje programu antywirusowego. Taki, żeby był lekki, dużo mi nie zużywał ramu i dobrze chronił komputer przed wirusami.
Obecnie używam Baidu Antivirus nie wiem czy jest to dobry program.
Jeśli ktoś uważa, że program działający w chmurze byłby lepszy to proszę też o podanie linka do takiego.
Proszę o pomoc w tej sprawie.

https://www.dobreprogramy.pl/Panda-Protection,Program,Windows,57976.html Idealny na Windows’a XP. Działa w chmurze i odpowiada Twoim i sprzętu wymaganiom.

Taki żeby był lekki i nie zamulał komputera w sensie, żeby go nie spowolnił.
Czy ktoś może pomóc ?

http://avira_free_antivirus.pl.downloadastro.com/stare_wersje/

Sam antywirus mało ci da.System nie jest już wspierany i można zabezpieczyć go tylko dorażnie,np Firewallem.Żeby nie były otwarte wszystkie porty.Da jakiś procent bezpieczeństwa,ale system i tak jest podatny na ataki.

Odinstalowałem już Baidu antyvirus i zainstalowałem sobie program Immunet.
Podobno działa w chmurze i jest lekki. Czy dobrze zrobiłem ?
Jak ten program ustawić żeby działał dobrze ?
Prosze o pomoc w tej sprawie.

1,4 GB RAM (nie czasem 1,5?) to bardzo mało. Każdy program antywirusowy spowolni twój i tak powolny komputer. Używałem Pandy na XP z 2 GB RAM i to był dramat. Dzisiaj 1,5 GB to praktycznie minimum do korzystania z internetu.
Kto jest użytkownikiem komputera? Tylko ty? Jeśli tak, to spróbuj nauczyć się z niego korzystać bez antywirusa. Jeśli nie klikasz w byle co i nie ściagasz dużo śmieci to nie musisz mieć aktywnej ochrony.
Jeśli jednak masz obawy to zainstaluj Pandę lub 360 Essentials (nie włączając dodatkowych silników).

Nie widać tych ataków.

A czy ten immunet nie może być ? Panda może mi zamulić komputer. Kiedyś mi pomagałeś przy tym komputerze kiedy miałem 447 MB pamięci ram. Teraz sobie troszke dołożyłem ramu. W menedzer zadań pisze mi, że mam uruchomionych 15 procesów. Natomiast gdy nie mam zainstalowanego antyvirusa to mam 12 procesów uruchomionych. Wyłączałem wtedy te usługi, które mi wtedy podawałeś. Zastanawiam się jeszcze nad wyłączeniem usług instrumentacja zarządzania windows oraz instalator windows i BitDefender Threat Scanner. Można te rzeczy wyłączyć o problemu żadnego nie będzie ?

Immunet sobie daruj, to niewspółczesny soft.

Więc co sobie zainstalować ? kto mi doradzi coś rozsądnego ? żeby było lekko.

Immunet miałem kiedyś testowo, ale krótko bo mi nie przypasował.

Instalator windows ustaw na ręczny - włączy się kiedy będzie musiał.
BitDefender Threat Scanner - jeśli nie korzystasz z Bitdefendera to wyłącz.

Natomiast instrumentacja zarządzania windows przydaje się do działania niektórych programów i instalowania programów i ją bym zostawił. Czasami jej wyłączenie powoduje na niektórych konfiguracjach duże problemy np. brak paska zadań i trzeba ją wtedy ponownie włączać przez rejestr (bo w tym wypadku przez WIN+R / services.msc nie da się)

I NIE instaluj/usuwaj/instaluj/usuwaj różnych antywirusów, bo zostawiają po sobie masę śmieci.

Polecam Antywirusa 360 Total Security. Zainstalowałem na kompie z 512MB Ram, AMD Sempron 2700+, ATI Radeon x300/x550/x1050 series. Antywirus lekki, nie zamula kompa jednym słowem cudo! Polecam!

sensu a da się później jakoś te śmieci po antywirusie usunąć z komputera ?

360 Essentials jest dobry i dosyć lekki, ale bez przesady…

Częściowo.

A potrzebujesz koniecznie antywirusa?

Przeglądam głównie onet, strony ze sportem, pocztę i tym podobne . Więc nie wiem czy antywirus jest konieczny. Co mi radzisz ?
Zainstalowałem tego 360 Total Security na próbe, ale w procesach mi skoczył z 12 na 21 procesów, a przy otwartym oknie i skanowaniu był o 23 procesy. Więc go odinstalowałem i zainstalowałem ponownie Immunet bo jest lżejszy.

Radzę zrezygnować z antywirusa. Korzystać z Firefoxa z dodatkiem Adguard lub uBlock, a jeśli onet będzie sprawiał problemy z wyświetlaniem to dodać go do wyjątków.

sensu mam palemoon i firefoxa w wersji najnowszej. Obydwie te przeglądarki długo mi się otwierają i po otwarciu musze też chwile czekać aż wszystkie obrazki na stronie się załadują.
Nie mam tak, że klikne i już mam włączoną przeglądarke i strone. Musze chwile odczekać na uruchomienie.
Czemu Radzisz zrezygnować z antywirusa ? coś chyba musi chronić komputer.

Dlatego, bo go spowalniają.

A co myślicie o programach typu SecureAplus albo Panda Protection lub darmowy bitdefender ?
Czy te programy będą ok na mój komputer ? który z nich byłby najlepszy ?

Antywirus w najlepszym wypadku wyłapie Ci tylko niektóre zagrożenia.
Sam system jest niewspierany i ma wiele luk, które nie zostaną nigdy załatane, pozwalając na różne wektory ataków.

Jeżeli masz komputer, który ma słabe parametry, używasz głównie do internetu i zależy Ci na bezpieczeństwie to zainstaluj sobie jakąś dystrybucję Linux z lekkim środowiskiem graficznym MATE lub LXDE (ewentualnie XFCE). Przynajmniej będzie otrzymywać na bieżąco aktualizacje.