Poszukuję programu blokującego wysuwanie tacki CD

Witam!

Jak w temacie: poszukuję aplikacji posiadającej funkcję blokowania wysuwania tacki napędu CD podobnie jak dzieje się w przypadku aplikacji nagrywających płyty - podczas wypalania nie da się wysunąć tacki więc taka funkcja musi być dostępna. Pytanie czy taka aplikacja w ogóle isnieje? Przeszukałem internet i rózne fora ale nie znalazłem śladu po takiej aplikacji. Liczę na to, że ktoś z Forumowiczów natknął się na coś podobnego…

Do czego mi to potrzebne? Do zabezpieczenia płytek i samego napędu przed małym brzdącem.

Pozdrawiam…

:roll:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/kts/ktsar_136380.html

Zobacz to.

Niestety nie o to mi chodzi. “aplikacja potrafi jednak tylko zablokować software’ową funkcję wysunięcia tacki, ale nie działanie przycisku na obudowie”. A mnie właśnie chodzi o zablokowanie przycisku na obudowie.

:roll:

Fizycznie raczej nie można tego zrobić.

Znalazłem coś takiego:

ftp://ftp.elf.stuba.sk/pub/pc/utildisk/cdejct16.zip

Zainstalowałem to u siebie i jest Ok - tak jak chciałeś [nawet na Viście działa :]

Dzięki wielkie! =D>

Wprawdzie aplikacja jest w wersji Demo i ma pewne ograniczenia w stosunku do wersji pełnej ale mnie to akurat nie przeszkadza. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

:roll:

Proszę bardzo. Możesz sprawdzić jeszcze ten link: ftp://ftp.elf.stuba.sk/pub/pc/utildisk/cdeject.zip

To jest coś podobnego. Może nie demo. Mnie to nie jest potrzebne, bo nie mam jeszcze dzieci. :smiley:

Jeszcze raz dziękuję… Ta druga aplikacja może i jest bardziej rozbudowana ale niestety to trial z ograniczoną liczbą uruchomień a na dodatek wybranie “How to order” wyłącza aplikację i odlicza jedno z 20 trialowych uruchomień… Sama aplikacja zaś wyświetla komunikat błędu przy jej zamykaniu. Pozostanę na razie przy tej pierwszej propozycji, chyba że ktoś zaproponuje coś ciekawszego.

:roll: