Poszukuję programu do blokowania innych aplikacji, usług itp


(Bartaas1988) #1

Witam. Przeszukałem całe Google i nic. Poszukuję programu, który będzie w stanie blokować inne aplikacje, usługi systemowe (regedit.exe, msconfig...), może też porty internetowe. Przedstawię moją sytuację.

Mam brata, dostał laptopa na Komunię. Tyle że on jest strasznie ciekawski i coś zawsze "włączy" takiego, że kończy się to na naprawie z mojej strony... np. zaszyfrował dysk w BIOS-ie hasłem i trzeba go było na gwarancji oddawać. A jako że ja do cierpliwych ludzi nie należę :smiley: to chciałbym to załatwić raz na zawsze. Laptop posiada Windows 7 Home Premium 64 bit (101% LEGIT, zeby nie było niedogodności 8) ), są na nim 2 konta. Moje administratorskie, no i brata. Nie mogę mu ustawić użytkownika standardowego, ponieważ przy uruchamianiu jakiejś gry, ciągle będzie prosił o hasło administratora.

Dlatego prosiłbym o jakąś podpowiedź, najlepiej kogoś, kto się na tym zna, lub kogoś, kto miał podobną sytuację :slight_smile: pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź.


(Lufcik) #2

Najlepszym programem jakim znam jest edytor zasad grupy. Uruchamiasz go przez polecenie uruchom->gpedit.msc. Tam ustawiasz dowoli to, co chcesz.


(Bartaas1988) #3

Nie działa mi ten gpedit.msc… Windows twierdzi, że nie ma tego pliku…


(Lufcik) #4

Możliwe, bo win home jest uboższy o pewne narzędzia. Spróbuj w uruchom wpisać mmc. Powinna się otworzyć konsola. Potem plik->dodaj usuń przystawkę i wybierz edytor obiektów zasad grupy.

Jeżeli nie to zapoznaj się ze stroną http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … -home.html lub inną tego typu i możesz to doinstalować.


(pstrowsky) #5

Myślę, że to narzędzie pomoże. Nie wiem czy w SS jest możliwość założenia hasła na sam program (w niektórych programach tego typu jest taka opcja) Jeśli by tego nie było to podejrzewam, że wystarczy po dokonaniu modyfikacji odinstalować narzędzie (o ile oczywiście brat nie znajdzie tego posta ;))

Sunrise Seven - http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Seven,Program,Windows,16981.html

http://gallery.dpcdn.pl/ImageGalleryProxy.ashx?file=20100306143911.png&noBar=1

@A jednak widzę że jest opcja zahasłowania karty z ustawieniami, to powinno wystarczyć.


(Bartaas1988) #6

OK, dzięki, ale nie kończę tematu :smiley: pobiorę, popróbuję i jak coś to napiszę :wink: