Poszukuje programu do dzielenia partycji

Poszukuje jakiegos programu do dzielenia partycji.

Ja polecam HARD DISK MANAGER 8 SE jest po angielsku ale każdy powinien sobie z nim poradzić :smiley:

GParted

Instrukcja (nie sugeruj się tytułem prezentacji) :arrow: klik

Paragon Partition Manager 10 Express

Easeus Partition Manager Pro 2.1

Warto dodać, że sam nigdy tych programów nie używałem, bo nie było potrzeby, ale znalazłem je na płycie z gazety i chciałbym je innym polecić. Może okażą się skuteczne. Co do języków to nic nie powiem, bo nie wiem. Życzę miłej pracy.

dziekuje za wszelka pomoc :slight_smile:

hmm zainstalowalem Acronis Disk Director 10.0 Suite PL i Paragon Hard Disk Manager 2009 Pro,hmm i za chiny ludowe nieda rady zmienic rozmiaru partycji systemowej ,da sie to jakos zrobic?czy partycja systemowa jest nie tykalna dla tego typu programow???

Również polecam GParted, bo działa niezależnie od systemu a z poziomu Windowsa zapomnij, że zmienisz rozmiar partycji, na której masz system. Co do opisu to się bardziej przyda linuksowe-oznaczenia-dyskow-partycji-t344649.html

Pozdrawiam!

dupcengier24 , Da się zmienić, partycja nie może być zapełniona “pod korek”, wyłącz hibernacje (plik hibernacji nie będzie zajmował na niej miejsca) oraz przed zmianą rozmiaru partycji dobrze ją zdefragmentuj.

Zależy tez jak masz obecne partycje zrobione, daj zrzut ekranu z któregoś z tych programów.

PS. Od siebie polecam EASEUS Partition Master:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … me+Edition

hmm partycja systemowa nie jest zapelniona,tak to wyglada w Acronis Disk Director Suite 10

http://i25.photobucket.com/albums/c59/M … ordane.jpg

dupcengier24 , No to teraz napisz dokładnie co chcesz zrobić z tymi partycjami.

no chce zwiekszyc rozmiar partycji C,bo bede zaniedlugo bede instalowal Windows’a 7 Ultimate x64 i musze koniecznie zwiekszyc rozmiar partycji systemowej.

jeśli masz system zainstalowany na C: i z niego korzystasz, to nie zmienisz rozmiaru tej partycji spod windy, tak samo jak jej nie sformatujesz

GParted wypalasz na płycie i uruchamiasz go - boot na CD-ROM

ok dziekuwa za pomoc :slight_smile:

dupcengier24 , Ale kosztem czego chcesz zwiększyć jeśli na następnej partycji nie masz miejsca? Musisz zacząć od zmniejszenia wielkości partycji np. “E”, a o powstałe wolne miejsce powiększasz “C”.

Nie bierz pod uwagę tego co pisze lukjac , o niemożliwości zmiany systemowej bo pisze bez sensu.

lukjac , Nie pisz głupot - zmieniasz rozmiar i program informuje o restarcie komputera w czasie którego następuje zmiana rozmiaru partycji.

hmm ta hibernacje to gdzie sie wylacza ???

cedar, nie rozumiesz co piszę, czytaj uważniej,

napisałem, że będąc na windzie która jest na C: nie zmienisz rozmiaru partycji w czasie rzeczywistym - to jest prawda, a nie głupota

dopiero po restarcie ten twój program zmieni rozmiar, przed załadowaniem systemu

dla XP hibernację wyłączysz Panel sterowania :arrow: Opcje zasilania :arrow: Hibernacja :arrow: odznacz Włącz hibernację

dzieki za pomoc :slight_smile:

Ja polecam Gparted. Sam go używam o się bardzo dobrze sprawdza.

Tego nie wiesz? :wink: Start - Panel sterowania - Wydajność i konserwacja - Opcje zasilania - Hibernacja

Wiem dobrze, co napisałeś (cytat powyżej) - wynika z tego jasno , że nie można zmienić rozmiaru partycji systemowej programem odpalonym spod systemu uruchomionego z tej partycji a to jest głupotą. Dodatkowa propozycja programu (dobrego, ale nie potrzebnego w tym przypadku i trudniejszego w użyciu), którym jest możliwa zmiana partycji systemowej (bo system nie jest z niej wtedy odpalony) upewnia mnie w przekonaniu, że nie do końca wiesz co piszesz.

O tzw. “czasie rzeczywistym” w tym poście nawet się nie zająknąłeś a Twoje późniejsze tłumaczenie jest próbą “ratowania twarzy”. Koniec i kropka.

jakos wylecialo mi z glowy,starosc nie radosc :o