Poszukuję programu do grafiki-PILNE!

Czy może mi ktoś poradzić w temacie programu do rysowania lub animacji.

Chciałabym stworzyć budowę wewnętrzną zwierzęcia np. jego szkielet i opisać go. Coś takiego ,jak robią symulacje komputerowe na national geografic.

Może być darmowy lub płatny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.

KRAMA , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Do rysunków służą programy do grafiki wektorowej, np. CorelDraw (wersja dla użytku niekomercyjnego od ok. 250zł), a nawet OpenOffice (Draw) do obsługi tabletu do rysowania jest też Corel Painter.

Można spróbować w innym programie, nawet do grafiki rastrowej (obróbki zdjęć), np. Photoshop, Corel Photo Paint (część pakietu Corel Draw), Gimp, Paint (część Windowsa) - nieco inaczej będzie zapisane i nie da się przesuwać narysowanych linii.

Do tworzenia animacji służą takie programy jak Blender (dosyć trudny w obsłudze), Adobe/Macromedia Flash (do tworzenia animacji typu bannery), Maya (bardzo drogi!) i wiele innych.

Generalnie tworzenie rysunków na komputerze jest czasochłonne i wymaga urządzenia zwanego tabletem (taka tabliczka z piórem, np. Wacom http://www.tabletywacom.pl/ ), myszka jest zbyt mało precyzyjna, nie rozróżnia siły nacisku i jest niewygodna.

Tworzenie rysunków wymaga również jakiś zdolności plastycznych - jak ktoś nie narysuje ołówkiem na kartce papieru, to na komputerze też nie da sobie rady. Komputer zastępuje kartkę i umożliwia wprowadzanie zmian na rysunku.

Bardzo dziękuję za rady.

Tablet posiadam. Czy jeszcze jakaś podpowiedź?

Powtórny monit o zmianę tytułu.

Więcej nie będzie