Poszukuje programu do limitowania prędkość połączenie w WiFi

Witam. Proszę o pomoc bo nie jestem jakimś orłem w sprawach komputerowych:oops:

Sprawa wygląda mój ruter jest połączony z gniazdkiem telefoniczny przez jakiś ADLS Filter a mój komp do routera za pomocą kabelka i średnią prędkość mam 5,5 Mb/s a moi znajomi mają 2 laptopki i chciałbym się z mini podzielić ale za razem nie chcę udostępniać im całej prędkości aby mój kompik śmigał po necie błyskawicznie. Niestety oprogramowanie mojego routera nie posiada takiej opcji, fakt że mogę podejrzeć nazwe kompa podłączonego przez WiFi mogę tez założyć sobie hasło żeby nikt się nie dobierał do mojego WiFi ale opcji limitowania prędkości nie odnotowano :frowning:

Szukałem już na google ale niestety z moją więdzą na temat zagadnień internetowch jest słabiutko :frowning:

Więc zwracam się z prośbą o pomoc do fachowców jaki program bedzie do tego najlepszy i prosty w obsłudze za razem.

Za pomoc z góry wielkie dzięki !!

model routera http://www.shop.bt.com/productview.aspx?quicklinx=4LHD

Niestety z pozycji klienta, a wszyscy użytkownicy owego BT Home Hub są przez niego tak traktowani, nie możesz ingerować w szybkość transmisji— wszystkim po równo i tyle !!

Nawet jeśli znajdziesz aplikację pozwalającą na ograniczenie prędkości to moim zdaniem będzie ona musiała być zainstalowana u wszystkich użytkowników współdzielonego łącza — i tutaj pytanie kto na to pójdzie??

Ale być może się mylę, i ktoś z użytkowników szanownego Forum zna rozwiązanie

Rutery które umożliwiają coś takiego są podobno dość drogie.

Tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie komputera z dwoma kartami sieciowymi jako tzw. rutera programowego i oprogramowanie typu monowall (czy jakoś tak). Taki komputer to na allegro ok. 100 zł (bez monitora).

Informacji na temat jak to zrobić jest mnóstwo w sieci.

Nawiasem mówiąc, wydaje mi się że nie masz się co obawiać spowolnienia łącza. Nawet tego nie zauważysz. Nawet jak wszyscy jenocześnie będziecie korzystać z netu to i tak raczej nie będziecie klikać w tym samym czasie.

W tańszych ruterach sprzętowych można powyłączać czasem porty na których działają sieci p2p - bo zasadniczo tylko to może skutecznie spowolnić łącze.

no to nie za ciekawie :frowning:

wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł ale nie wiem czy dobry.W poprzednim miejscu zamieszkania właściciel miał BT Business Hub 2700HGV

i w tym sprzęcie mógł ograniczać każdego użytkownika a nawet blokować jego programy typu P2P lub komunikatory. I zastanawiam sie czy nie dało by się zainstalować oprogramowania tego właśnie routera do mojego Hub-a.

Czy może najprostszą metodą będzie zakup tegoż właśnie BT Business Hub i to rozwiąże mój problem…

Złączono Posta : 03.12.2007 (Pon) 0:25

A co do drugiego kompa z dwoma kartami sieciowymi to ja moim kompiku mam wrzuconą kartę TP-LINK WN 550G (mogę się mylić co do dokładnego modelu ale myślę że 99% to ta) ale nie zainstalowane są sterowniki.

Może to jest jakieś rozwiązanie?

A co do pożerania czasu przez PC to temat nie jest mi obcy :slight_smile:

Ale niestety będąc na obczyźnie (UK-bus driver) jedną z lepszych rozrywek nie pochłaniającą kaski jest oglądanie filmów. A wysyłając netka na inne kompy nad którymi nie mam kontroli a które mogą ssać jakieś torrenty czy coś w tym guście 24 na dobę(a na bank tak będzie) wydaje mi się że to może zwolnić moją prędkość a tego właśnie chcę uniknąć.

Dzięki za “uświadamianie”…

Złączono Posta : 03.12.2007 (Pon) 0:29

Uświadamianie oczywiście w pozytywnym sensie :slight_smile:

Pozdrawiam