Poszukuję programu do monitorowania obciążenia netu

Witam

Czy zna może ktoś jakąś małą aplikację działającą w zasobniku pokazującą jak bardzo każda z uruchomionych aplikacji obciąża sieć?

Czasem mnie to ciekawi :slight_smile:

wypróbuj Netlimiter :slight_smile:

Jeśli używasz Win7 to jest w nim Monitor zasobów i z niego dowiesz się wszystkiego, co do obciążenia sieci w każdym momencie.

Hej,

Ciężko będzie znaleźć aplikację działającą w zasobniku, która pokaże takie dane. Jeśli interesuje Cię wykorzystanie łącza ogólnie, zarówno Netlimiter, jak i Monitor zasobów będą OKI. Jeśli chciałbyś wiedzieć, co i w jakim stopniu wykorzystuje łącze, możesz posłużyć się programem Process Explorer. Na wykresie - choć nie w tray’u - pokazuje on między innymi użycie łącza i wskazuje najbardziej obciążający je proces. W programie tym można bez problemu dodać kolumnę, która pokaże wykorzystanie łącza przy każdym z procesów - ale tylko jako liczbę.

Podobne dane można też odczytać z modułów występujących w programach typu Firewall - na przykład Comodo w głównym interfejsie podaje kilka procesów, które najmocniej wykorzystują łącze dodając też procent jego wykorzystania przy każdym z nich.

Pozdrawiam,

Dimatheus