Poszukuję programu do montażu


(Puzuya) #1

Witam,
Przez 30 dni korzystałem z darmowej wersji Camtasii do czasu gdy nie wygasła wersja próbna. Nie stać mnie jednak na zakup płatnej wersji tego programu dlatego szukam jakiegoś darmowego substytutu.
Czy możecie mi coś polecić?


(Longhorn2009) #2

Potrzebujesz programu do nagrywania pulpitu czy obróbki wideo? W tym drugim wypadku solidnego darmowego zamiennika brak. W przypadku grafiki jest sporo lepiej, bo jest niezły Gimp zamiast PS.
Do prostej edycji wideo możesz użyć Movie Maker, do przycięcia wideo Freemake VideoConverter (bez goldpack zostawi znak wodny). Obecnie nowe wersje Adobe Premiere CC mają okres próbny skrócony już do 7 dni.


(Przemo78) #3

Do nagrywania pulpitu polecam Ashampoo Snap (obecnie wersja 10), czasem w promocjach można wyrwać za grosze, do obróbki i montażu polecam darmowy Kdenlive - dostępna jest już wersja na Windows.

Na Ubuntu do nagrywania pulpitu używam Simplesmartrecorder (super jakość i małe pliki wynikowe) a do obróbki właśnie Kdenlive - najlepszy na linuksa program do montażu wideo o dużych możliwościach.


(Zero Ghost) #4

Większość tych softów służy do nagrywania http://alternativeto.net/software/camtasia-studio/
jeśli chodzi o darmowy program do montażu https://www.dobreprogramy.pl/HitFilm-Express,Program,Windows,26758.html
strona producenta https://hitfilm.com/compare
Jak napisał kolega Przemo 78 ,możesz wypróbować Ashampoo Snap 2017 jest za free ,konieczna jest jednak rejestracja. https://www.ashampoo.com/pl/pln/pin/1824/multimedia-software/Ashampoo-Snap-2017


(Puzuya) #5

Zapoznam się więc z HitFilmem bo wygląda ciekawie :slight_smile:


(koncro) #6

Do nagrywania pulpitu dobry też jest ActivePresenter (https://www.dobreprogramy.pl/ActivePresenter,Program,Windows,39253.html)

Ma sporo opcji i można w nim też edytować tak nagrany materiał.