Poszukuje programu do nagrywania płyt

Zapomniałem nazwę darmowego programu do nagrywania płyt CD/DVD, który był zainstalowany na moim laptopie z zakupionym systemem. Wiem że program ten często jest instalowany na laptopach (z zakupiona licencją na windowasa). Jeśli ktoś zna nazwę tego programu - prosze niech pomoże.

tego to my nie wiemy :?

Darmowy :arrow: CDBurner :wink:

W XP teoretycznie wystarczy Explorator i włączona: Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI

A kilka darmowych znajdziesz tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=37&filtr=1

Oprogramowanie do nagrywania CD/DVD preinstalowane w nowych komputerach nie jest darmowe, tylko w wersji OEM (tańszej o odchudzonej).

Najczęściej są to:

Nero…

Sonic…

Roxio…

Jeżeli chcesz odzyskać to oprogramowanie, to musisz użyć jednej z metod odtwarzania sytemu.

Różni producenci dają na tym polu użytkownikom różne możliwości.

Czasami jest to ukryta partycja, czasami Recovery CD/DVD, czasami komplet nośników.

Dodam, że wielu również umieszcza na swoich stronach wersje OEM w nowszych wersjach, które można pobrać i zainstalować.

Działąją oczywiście tylko na komputerach tego producenta (najczęściej).

Zapoznaj się z instrukcją do swojego komputera, a dowiesz się, jak to wygląda w Twoim przypadku.

Polecam InfraRecorder który jest darmowy, kompatybilny z vista, zajmuje tylko 10mb i posiada polski interface.

Pozdrawiam :slight_smile:

Jak się odzyskuje system to ja wiem, ale nie będę przeinstalowywał całego systemu, bo chce sprawdzić jaki to był program. A tak nawiasem mówiąc to nie był żadne z nich.

Maderatora proszę o usunięcie tematu gdyż widze że nie otrzymam odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje, a wszystkim którzy chcieli pomóc - WIELKIE DZIĘKI

Nnapisałeś, że wiesz, jak się przywraca system, ale nie chcesz go od nowa instalować.

I nie musisz.

Jeżeli masz nośnik Recovery albo partycję Recovery, to możesz poszperać tam w poszukiwaniu folderu APP, Aplications, Options…, a w nich instalatora tegoż właśnie programu.

Ew., jak już napisałem, poszperać na stronie producenta tego komputera.