Poszukuję programu do nagrywania

Witam. Dzisiaj ruszyło internetowe radio 357. Jest jakiś sposób, żeby nagrywać audycje do mp3?

Sprawdź czy to idzie czymś zapisywać na dysk twardy:

https://stream.open.fm/357?type=.aac

Tu masz link do streamu:
https://n18a-eu.rcs.revma.com/ye5kghkgcm0uv

Za pomocą VLC zgrabnie możesz strumieniować bezpośrednio do MP3.

1 polubienie

A jakiego odtwarzacza audio używasz i na jakim systemie? Bo może ma on opcję nagrywania radia podczas odtwarzania, jak np. AIMP. Bez konwersji dla mp3 i aac, a jeśli chcesz z konwersją aac (czy ogg) do mp3, to musisz dorzucić plik lame_enc.dll ( http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=34387.msg221403#msg221403 ). Chociaż teraz chyba wszystko odtwarza aac, więc konwersja chyba nie jest potrzebna.

Z ciekawości poszukałem programu do nagrywania strumieni radiowych bez konieczności ich słuchania w czasie rzeczywistym, a możliwość nagrywania kilku streamów jednocześnie plus opcja harmonogramu byłaby dodatkowym atutem. To na wypadek gdybyś był słuchaczem np. Radia 357 i Radia Nowy Świat :slight_smile: . No, i znalazłem na szybko streamWriter: https://streamwriter.org/en/ . Jest po polsku i ma wersję portable. Ma sporo opcji, a właściwie nadmiar i trzeba chwilę posiedzieć, żeby go ogarnąć. Jeśli ktoś zna podobny (nagrywanie wielu stacji, harmonogram, po polsku, portable), to niech da znać.

Streamy 357 i NŚ, które do tej pory znalazłem (niektóre wymienione wcześniej):

Radio 357
http://stream.rcs.revma.com/ye5kghkgcm0uv.m3u (aac, 128kbps, w środku adresy w stylu: http://n17a-eu.rcs.revma.com:80/ye5kghkgcm0uv )

https://stream.rcs.revma.com/ye5kghkgcm0uv/hls.m3u8 (aac, 128kbps, w środku: https://stream-eu-a.rcs.revma.com/ye5kghkgcm0uv/6_rd9bfi1c0cpa02/playlist.m3u8 , a w środku np:
https://n06a-eu.rcs.revma.com/ye5kghkgcm0uv )

https://stream.open.fm/357?type=.aac (aac, 34kbps, serwer Open.FM)

Radio Nowy Świat
https://stream.rcs.revma.com/5ws0kfn1x1zuv.m3u (aac, 64kbps, w środku np: https://n15a-eu.rcs.revma.com:443/5ws0kfn1x1zuv )

https://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv.m3u (mp3, 128kps, w środku np: https://n05a-eu.rcs.revma.com:443/ypqt40u0x1zuv )

https://stream.open.fm/368?type=.aac (aac, 36kbps, serwer Open.FM)

P.S.Radio 357 wspomina o podcastach na ich stronie od końca stycznia, więc będzie można odsłuchać (i ściągnąć) audycje po emisji.

Ja używam Winampa, ale włączę streama i nagram do audacity.

Fajne radio, słucham sobie, ale żeby nagrywać?

Rano na antenie puścili faceta z Nowej Zelandii, który chciałby słuchać porannych audycji, ale nie zamierza wstawać o północy :wink: Pytał czy gdzieś można znaleźć zapis streamu i prowadzący zapewnił go, że wszystko będzie dostępne na stronie radia. To również informacja dla @konradpaluszek :slight_smile:

Z nieco innej beczki - masz może jakieś doświadczenie z nagrywaniem programów TV na Malince z Kodi? Chodzi mi o zastosowanie jej jako przystawki do TV, który nie ma możliwości nagrywania na USB (programy z ogólnodostępnych multipleksów).

Tu nie pomogę. Praktycznie w ogóle nie oglądam TV, a jeśli już, to nie przez Kodi. Nie mam doświadczenia.

Odnawiam temat. Gdzie można odsłuchać audycji po emisji na antenie?

I na tym artykule się skończyło.

Wpłać parę złotych, zostaniesz patronem i będziesz miał dostęp :slight_smile: . Jakiś czas temu ktoś nagrywał audycje 357, były na stronie: https://www.simx.mobi/357/ , ale już nic tam nie ma, tylko przekierowanie na oficjalną: https://radio357.pl/twoje357/

Zawsze możesz wymusić zapis audioteki w web.archive.org jak widzisz znikające podkasty.

Fajnie nagrywa RadioSure.

Ja polecę “streamWriter” które nadal jest rozwijany w przeciwieństwie do ultra ubogiego RadioSure.
Zaletą streamWriter jest to, że możesz nagrywać kilka stacji na raz i je wyciszyć, wrzucić w tło/do traya/na pasek i oglądać sobie na przykład film.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.