Poszukuje programu do oczyszczenia systemu z zbędnych plików

Witam poszukuję dobrego , skutecznego i bezpiecznego programu na Win 10 który usunie śmieci z dysku. Nie interesują mnie programy all in one ani Ccleaner , tylko śmieci nie rejestr. Z tego co wiem to jest Wise Clean Disc tylko tam jest wbudowany Defragmentator dysku który jest słaby zastanawiam się nad odkurzaczem 13 co wy na to? Zależy mi na małej aplikacji pozdrawiam

Na początek (tego nie potrafi żaden program) :

WIN+R

CLEANMGR.exe /SAGESET:1  (zaznaczyć wszystko)

CLEANMGR.exe     (+ wszystkie punkty przywracania oprócz ostatniego)

OK , OK

Restart !

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD = 0 B , C:\WINDOWS\LOGS\ CBS**   = 0 B  **(można dodać do CCLEANER-a , Windows Update - wył !)

CHKDSK (Dysk - PPM - Właściwości - Narzędzia - Sprawdzanie błędów - Sprawdź (tylko : Automatycznie napraw błędy systemu plików) - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzanie dysku - OK)

Restart

Defragmentacja (nieważne czy to SSD czy HDD) :

WIN+R

DFRGUI.exe

x4

Najpierw należy skorzystać z tego co oferuje system . Obawiam się , że poszukujesz programu który “zwolni Cię z myślenia” co samo w sobie jest już niebezpieczne . CCLEANER ma możliwość dodawania do czyszczenia i usuwania folderów oraz plików (ja mam dodane 220 pozycji* , ale to wymaga pewnego “wysiłku” umysłowego) . 

*Np. ze szczególnym uwzględnieniem GOOGLE CHROME (124 MB) , folder USERDATA po użyciu CCLEANER-a zajmuje niezmiennie 18,6 MB (w tym 16,4 MB FLASH PLAYER) .

Masz bardzo wysokie wymagania. Chcesz wysprzątania dysku, ale, żeby nie ruszać rejestru. Wyobraź sobie, że pół miliona śmieci, tworzy milion wpisów w rejestrze. Milion, to liczba bardzo oględna.

Chcesz wyczyścić porządnie i nie mieć problemów? To pobierz sobie przenośny PrivaZer.

Ani dwadzieścia innych ccleanerów odkurzaczy i tam podobnych programów nie zrobią Ci porządku, jak ten: http://privazer.com/download.php

tak tylko czy jest bezpieczny? w sensie czy nie uszkodzi systemu. Jak do tej pory nie czyszcze rejestru i jest dobrze , wole nie ryzykować

Pierwsze, to kreator ustawień po polsku prowadzi tak, żeby zrozumiał nawet ogarnięty dzieciak. Zaznaczając po kolei pozycje do sprzątnięcia, trzeba przypilnować, żeby właściwie zaznaczyć, czyli takie tam sprawy, jak hasła internetowe. Szkoda ich, więc to się odznacza do wyczyszczenia, tak samo, jak nie korzystasz z hibernacji i pominiesz zaznaczenie, to zastaniesz potem włączoną hibernację. Pytanie jest - czy wyłączyć hibernacje. Jeśli korzystasz, to to ma być niezaznaczone. Jeśli nie korzystasz, to zaznaczone. Inne pozycje, jak wyczyszczenie windows update, to sprząta pozostałości po aktualizacjach. Czyszczenie pozostałości po poprzedniej instalacji systemu, to bywa konieczność, ale możesz pominąć w przypadku, gdybyś chciał wrócić do poprzedniej instalacji, bo może masz upgrade z windows 7 do windows 10. W przypadku wyczyszczenia pozostałości po poprzednim systemie, nie wrócisz już do poprzedniego. Ale, gdybyś chciał czyściutki tylko windows 10, to jak najbardziej właściwe jest zaznaczenie tej pozycji.

Program zapisuje ustawienia do pliku tam, gdzie jest pobrany w wersji przenośnej (portable), albo w folderze lokalizacji instalacyjnej wersji programu.

Po ustawieniach włączy się analizowanie. To trochę czasu trwa.

Po prawej na dole jest do zaznaczenia - utwórz punkt przywracania rejestru i utwórz punk przywracania systemu. To taki tryb bezpieczeństwa, gdybyś nie był zadowolony z działania programu.

Nie czytałem, żeby komukolwiek ten program zaszkodził. To bardzo dobre narzędzie, ale wiadomo, nawet proste narzędzie może zrobić szkodę. To jednak najbardziej bogate w objaśnienia narzędzie. Krok po kroku po polsku informuje, co oznacza każda pozycja.

Edit: Dodam jeszcze, że często ten program jest aktualizowany do nowej wersji. Tak, że nie opłaca się instalować. Po prostu raz na kilka miesięcy można pobrać aktualną wersje przenośną, a starą usunąć. To nie jest program do codziennej pielęgnacji paznokci. Wiadomo, że z czasem system się zapycha milionami logów, po prostu zapisuje wszystko, każde klikniecie, cokolwiek się dzieje. Co ileś miesięcy zrobienie porządków, jest zasadne.

Drugi raz, że mając wersję przenośną, nie grozi to, że wersja instalacyjna wyszukuje aktualizacje.po każdym włączeniu komputera. Ja używam raz na pół roku na dwóch systemach. Pobieram nowe wersje portable i działam. Na laptopie nie uszkodził recovery, więc jest OK.

Używałem PrivaZera dwa razy na dwóch komputerach i wszystko działa, więc chyba jest OK.

Z programów są jeszcze Odkurzacz, CCleaner, IObit SystemCare i wiele innych, sam wybierz.

Ręcznie możesz usunąć stare wersje przeglądarek, np. Chrome, Opera, pliki z Temp, stare instalki sterowników NVidia i inne.