Poszukuję Programu Do Odzyskania Plików/Folderów z Pendrive 4GB

Witam,

Mam do Was pytanie, czy jest możliwość odzyskania plików/folderów z 4GB pendrive który z dnia na dzień odmówił współpracy i po włożeniu w port USB zapis folderów i plików wygląda tak jak na screenie

?. Są same krzaczki, znaczki i nic poza tym. Nic nie zapisywałem na pendrive po tym jak zobaczyłem że coś jest nie tak.

A czy to jest robota jakiegoś ransomware?

przyznam że nie wiem właśnie D35CART35 , wczoraj było wszystko OK, dziś włączyłem komputer, było dobrze, nagle był zrzut pamięci i po tym już pendrive nie odczytał się.

Znalazłem na Dobre Programy program DMDE do odzysku plików.

Czy ktoś z Was może mi napisać jak ustawić/skonfigurować program DMDE tak żeby odzyskać pliki i jak by się dało z oryginalnymi nazwami plików i strukturą katalogów?.

Dmde w wersji free pozwala na odzysk plików. Pełna struktura katalogów w wersji płatnej
W oknie wyboru urzadzeń zaznacz
Urządzenia fiz. > 4GB pendrive i klik na OK
pokaż okno "Partycje"
Jeśli dane mają istotne znaczenie należy wykonać kopię posektorową do pliku

Jeśli dane mają istotne znaczenie należy wykonać kopię posektorową do pliku

Możesz napisać SlawekB44 jak wykonać kopie posektorwą do pliku?. Trzeba ją wykonać przed odzyskaniem plików czy po?.

W wersji free nie ma możliwości odzyskania plików z oryginalnym nazewnictwem?.

To tylko sugestia z mojej strony, czy nie możesz spróbować za pomocą linux live?

D35CART35 chętnie spróbuje, tylko skąd pobrać Linux Live i jak dalej postępować?.

Zależy który chcesz.
www.ubuntu.com/download
https://linuxmint.com/download.php
linux live musisz uruchomić bootowalnego pendrive, nie instalować.
Czy na pewno pomoże nie wiem, ale jest możliwe że pod linuksa odczytasz dane.:slightly_smiling_face:

D35CART35 czy przy pomocy Linux Live “zobaczę” i odzyskam pliki z pendrive?.

Kopia posektorowa DMDE
Wybrać urz.
Zamknąć okno partycje
Narzędzia > Kopiuj sektory:
Źródłowy > Dysk
Ponownie pojawi się okno Wyboru, zaznaczyć jak uprzednio
przy liczba sektorów pojawi się pojemność kopiowanego, a więc ok 4GB
Docelowy:
Plik > Wybrać lokalizację kopii
Ta lokalizacja powinna zostać wyświetlona w “Docelowy”

DMDE zażąda potwierdzenia i warto dokładnie sprawdzić, czy to właśnie chce się się ,w tym miejscy, zapisać
Czyli źródło(to co zamierzasz kopiować)
Do pliku . lokalizacja.
Błędy zaowocować mogą uszkodzeniem systemu, lub danych
Dopiero po wykonaniu kopii można próbować odzysku.
Najprostrzy Linuks do odczytu danych to Kaspersky Rescue Disk, montuje dyski automatycznie, pozwala na odczyt i kopiowanie.

Koledzy,

Odzyskałem dane programem DMDE wersja FREE, wprawdzie bez struktury katalogów ale te pliki Word, Excel o które mi najbardziej chodziło oraz PDF odzyskały się w stanie nienaruszanym.

Także że wszystko jest opanowane.

Dziękuje każdemu za pomoc.