Poszukuje Programu Do Otworzenia/Odczytania/Skopiowania Treści z Pliku MSG

Witam,

Poszukuje programu na Windows XP przy pomocy którego będę mógł otworzyć plik z rozszerzeniem MSG (oraz odczytać/skopiować treść) o wadze prawie 19 MB.

Plik MSG jest plikiem wyeksportowanych 12 tys. SMS z telefonu LUMIA 640 LTE na Windows 10.

Jak by ktoś z Was znał taki program to proszę o informację.

Na Lumii można zainstalować program


Może się przyda.

Pliki MSG otwiera Outlook.

Czy na Lumię nie było oprogramowania na XP do zarządzania danych, backupu, itp. ?

Nie ufałbym znalezionemu na Google sms-vmsg online.
Nie wiadomo gdzie jeszcze zapisana zostanie treść SMSów.

Dzięki wielkie za linka, wszystko dobrze JuliuR znam tą aplikację, tylko bardziej by mi właśnie zależało na tym żeby można było otworzyć “zobaczyć” plik MSG na komputerze stacjonarnym. Właśnie przy pomocy programu zainstalowanego na XP który będzie mógł właśnie “zobaczyć” zawartość pliku MSG.

To może tutaj


  • Jakby notatnik wymiękał to można użyć notepad++: https://notepad-plus-plus.org/download/

  • za strony co przemieniają *.msg na *.pdf też nie ręczę, więc polecam jako ostateczność to rozwiązanie - być może będzie tak samo wyglądać zawartość jak po otwarciu notatnikiem.

1 polubienie

Dziękuje za linki krystian3w będę próbował otworzyć plik MSG tymi programami, dam znać jak to się udało.

Hm… żaden ze sposobów otwarcia MSG pliku się nie udał :(. Po otwarciu Notatnikiem bądź Notatnikiem Plus są tylko krzaczki i znaczki.

1 polubienie

Czyli widać to poradnik bardziej pod inną zawartość pliku msg, powiązaną z Outlook / mailami.

gdzie można zobaczyć przykładowy plik? wyślij mi na PW
Oczywiście bez ściśle prywatnych danych.

Łatwiej by było mi przeanalizować.

iJuliusz właśnie nie co problem jest z racji że plik jest w całości, ma prawie 19 MB i nawet jak go edytuje Notatnikiem mam krzaczki/znaczki itp. i podsyłając część pliku, a są to SMS-y będą prywatne dane.

krystian3w nie udało się nic zrobić, przyznam że myślałem że będzie tak że jest program który potrafi wy edytować plik MSG i będzie można zobaczyć owe SMS-y.

1 polubienie

Ten przenosi SMSy na kartę SD lub pamięci telefonu do formatu XML


Znalezione

iJuliusz właśnie przy pomocy tejże apki https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/contacts-message-backup/9nblgggz57gm zrobiłem kopie SMS i mam zapisane je w formacje pliku MSG, nie ma możliwości wyboru właśnie do pliku XLM.

Przyznam że próbowałem już konwertować MSG do innego formatu np. PDF i nic z tego :(.

Znalazłem jeszcze że jest PDF24 Creator https://www.dobreprogramy.pl/PDF24-Creator,Program,Windows,33941.html

  • Zainstaluj PDF24 Creator
  • Otwórz plik .msg w czytniku, w którym można otworzyć plik.
  • Wydrukuj plik na wirtualnej drukarce PDF PDF24.
  • Otworzy się asystent PDF24, gdzie można go zapisać jako PDF, wysłać mailem, faksem lub edytować ten nowy plik.

Miało by to rację bytu że MSG by zostało “pokazane”?.

A robiłeś zgodnie z instrukcją ?
Widocznie musisz mieć kartę SD.

A możesz dla mnie przenieść jeden SMS (nic nie znaczący, np. Witaj) z telefonu do MSG i podesłać mi ?

iJuliusz tak, było robione wszystko jak pisze. Mam także kartę SD w telefonie LUMIA 640 LTE.

Spróbuje przenieść jednego SMS do pliku MSG, z tego co patrzyłem teraz to robi całe, wszystkie SMS nie ma możliwości wyboru jednego czy od jednego numeru/nadawcy.

Może coś uda się zrobić.

A Windows Phone nie obsługuje importu sms na kartę sim, sam miałem mało styczności i szczerze jak zablokowałem siostrze dzwonienie do męża że pomógł tylko reset telefonu do ustawień fabrycznych (nie pamiętam czy miała wtedy wgrany już Windows 10 Mobile, pewnie tak i stąd taki klops) to uznałem ten system za porażkę.

krystian3w nie da się ukryć że Windows 10 Mobile jest nie co utrudniającym życie i chodź by nawet to że nie można później “zobaczyć” zawartości pliku MSG.

Myślę jeszcze czy właśnie ten opis co podałem powyżej PDF24 Creator https://www.dobreprogramy.pl/PDF24-Creator,Program,Windows,33941.html

Zainstaluj PDF24 Creator
Otwórz plik .msg w czytniku, w którym można otworzyć plik.
Wydrukuj plik na wirtualnej drukarce PDF PDF24.
Otworzy się asystent PDF24, gdzie można go zapisać jako PDF, wysłać mailem, faksem lub edytować ten nowy plik.

By coś wniósł do sprawy czy przy jego pomocy bym zobaczył zawartość pliku MSG.

Spróbować możesz, zawsze wystarczy rozłączyć sieć / wyciągnąć kabel i po próbie odinstalować i przywrócić połączenie.

Wtedy nawet jak PDF24 kradłby pliki to nie wyśle i po deinstalacji nawet nie będzie w pamięci komputera zadania wyślij plik na serwer XYZ.