Poszukuję programu do podkręcania zwiększania szybkości


(system) #1

Witam!!

Poszukuję programu do podkręcenia internetu , słyszałem że jest taki który przyspiesz o 300% internet . Mam Neostrada 7,4MB/s kablowa . A sciąga mi po 250-300kilo bajtów na sekundę a powinno około być 700-740 kilobajtów na sekunde.


(Cedar) #2

No to ktoś Cię nieźle nabrał :wink: Pomyślałeś, że gdyby takie coś było możliwe to wszyscy by stosowali?


(kamil_w) #3

Uściślijmy:

Nie masz łącza 7.4 MB/s. Masz łącze 6Mb/s (ściąganie 6144 kb/s i wysyłanie 1280 kb/s). Maksymalna prędkość ściągania powinna wynosić 768 kb/s, a wysyłanie 160 kb/s

1 B (bajt) = 8 b (bit)

Prędkość ściąganie nie zależy tylko od możliwości twojego łącza, lecz również od możliwości łącza po drugiej stronie, czyli stamtąd skąd pobierasz dane. Na serwerze, z którego ściągasz może być również ustawiona maksymalna prędkość ściągania pliku.

Istnieją programy, które służą do tego, by próbować ściągać jeden plik z kilku źródeł na raz i dzięki temu czas ściągania znacznie się skraca.

Z darmowych polecam Orbit Download Managera oraz Free Download Managera. Do Firefox'a istnieje również dobra wtyczka o nazwie DownThemAll, z której sam korzystam.

jeśli chodzi o programy P2P, czyli np Torrent, eMule, Kaazaa, imesh, dc++ itp itd masz na pewno w ustawieniach opcję, dzięki której ustawisz maksymalną prędkość wysyłania i ściągania danych (wedle twoich upodobań). pamiętaj jednak, że jeśli ustawisz nawet maksymalną prędkość ściągania, to nie znaczy to wcale, że tak się będzie dany plik ściągał. W przypadku tych programów prędkość ściągania zależy od ilości osób udostępniających oraz od tego z jaką prędkością oni mogą wysyłać dane.


(system) #4

aha rozumiem , no ale macie jakies strony z których można sciągać około 7000kb/s


(mati75) #5

7000kb/s czy 7000 kB/s?


(Cedar) #6

Kamilson91 , sprawdź prędkość swojego połączenia do różnych serwerów (ale nie szybkość internetu :wink: ) za pomocą np. stronki: http://speedtest.net/


(kamil_w) #7

Możesz spróbować pobrać np obraz płyty instalacyjnej Ubuntu przez Torrent'a. Powinno iść max. prędkością.


(Longhorn2009) #8

Co do przyspieszania internetu o 300% to nie wierz w to. Możesz liczyć co najwyżej na ok. 10-20% więcej.


(kamil_w) #9

Można zwiększyć przepustowość łącza w Windowsie poprzez wyłączenie usługi QoS. Rezerwuje ona domyślnie 20% łącza na ważne pakiety.


(lukjac) #10

będzie tyle, jeśli serwer będzie wysyłał z taką prędkością

jak z łączem wszystko ok i na spedtescie czy innym teście pokazuje max prędkość twojego łącza


(fiesta) #11

Nie ma programów do przyśpieszania internetu.

http://turbokrecik.pl/forum/index.php?topic=4418.0

Możesz się zastosować do porady:

kamil_w ,

Bądź zainteresować się programem Cfos speed który zarządza ruchem pakietów, przez co efektywniej wykorzystasz przepustowość łącza.

http://www.cfos.de/index2_pl.htm

opis konfiguracji pod NEO:

http://turbokrecik.pl/forum/index.php?topic=4418.0