Poszukuje programu do powiekszania obrazu bez utraty pikseli

(Braianek92) #1

Poszukuje programu do powiekszania obrazu bez utraty pikseli

(system) #2

IrfanView ma taką możliwość, a z bardziej zaawansowanych i darmowych to GIMP.

(Marcus35) #3

Generalnie w czasie powiększania obrazu piksele raczej ci dochodzą niż uciekają. O pogorszeniu jakości natomiast można mówić gdy przeskalujesz obraz powyżej rozdzielczości w której został on zrobiony i nazwa programu ma z tym niewiele wspólnego

(system) #4

Marbed , nie masz do końca racji - na tym forum już niejednokrotnie podawano algorytmy powiększania rozmiarów plików graficznych bez znacznej utraty ich jakości (np. ostrości).

Słowa kluczowe: Photoshop, powię*, rozmiar* i wiele innych

(Marcus35) #5

Ok newplayer nie twierdze że się nie da ale utrata jakości będzie, tylko dyskutować można jak duża utrata jest akceptowalna. Programy będą interpolować obraz. Jedne zrobią to lepiej inne gorzej.

(system) #6

Zgadzam się po części. Jednakże program nic nie znaczy, bez osoby, która umie z niego skorzystać. Ja po ok. 7 latach spędzonych na nauce wykorzystywania zaawansowanych funkcji takich kombajnów jak chociażby Adobe Photoshop (jeszcze w wersji 4.0) nie mogę napisać, żebym był w tym nawet dobry!

(Braianek92) #7

chodzi o to że chciałbym sobie zrobić vlepki.tylko pisali mi ze musi być w rozmiarach 600 na 600 a jak powiekszam i im to wysle to piszą ze widac piksele.

chodzi o to :

http://img204.imageshack.us/my.php?imag ... b209st.jpg

dałby rade ktos to powiekszyc bez utraty pikseli