Poszukuję programu do rozdzielenia łącza

Witam mam łącze UPC rozdzielone na 3 komputery w następujący sposób: kabel od modemu UPC doprowadzony do mojego kompa z którego net idzie do switcha a z niego na pozostałe kompy. Szukam programu przy pomocy którego będe mógł tak ograniczyć łącze aby każdy miał 1/3 całości. fajnie by było gdyby jeszcze program automatycznie sprawdzał ile komputerów korzysta z łącza i dzielił je następująco: jeśli 3 komputery korzystają z sieci to każdy ma po 1/3 łącza, jeśli 2 to każdy po 1/2 a jeśli 1 to ma do dyspozycji całe łącze. Z góry wielkie dzięki

Niemal identyczny temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 54#1329254

Temat może prawie identyczny ale całkiem inne możliwości rozwiązania. U mnie kabel z Internetem podłączony jest do kompa a nie jak w przytoczonym przykładzie do routera a to już wielka różnica, bo jeżeli router nie ma możliwości dynamicznego przydzielania transferu to nic się nie da zrobić. U mnie funkcję routera pełni komp w którym są 2 sieciówki do 1 jest podpięty net a drugą net idzie na switch i pozostałe 2 kompy. I tu pojawiają się możliwości w przeciwieństwie do routera w kompie bez problemu możemy doinstalować oprogramowanie np. Bandwidth Controller przy pomocy którego każdemu użytkownikowi można przydzielić dowolną część lącza. Jedyna wada to statyczne przydzielanie łącza a nie dynamiczne np łącze dzielone na 3 użytkowników każdy po 1/3 łącza, kiedy wszyscy używają łącza każdy ma po 1/3, problem zaczyna się gdy nie wszyscy korzystają z łącza np gdy jest aktywnych tylko 2 z 3 użytkowników bo program przydzieli im po 1/3 łącza a nie 1/2 jak by wszyscy chcieli. Może ktoś wie jak to można jeszcze rozwiązać. Z góry dziękuje za pomoc.

ps.

poszukuje jeszcze programiku który pokazywałby transfer na tych 3 kompach w mojej sieci to jest na moim kompie to co ja używam i na tych dwóch za switchem. Bo to wszystko co udało mi się znaleźć pokazuje tylko transfer na sieciówce do której jest podłączony net i na drugiej sieciówce którą net idzie przez switcha na pozostałe kompy (czyli pokazuje tu łączny transfer na tamtych 2 kompach a ja chciałbym widzieć jaki jest transfer na każdym z tych komputerów.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Dzięki za rady. Zrezygnowałem ze switcha i wszystko rozdzieliłem na sieciówkach i teraz mogę zrobić to co chciałem. a 2 Mbi na 3 osoby dzielone statycznie ostatecznie też może być.