Poszukuję programu do specjalnej edycji kodu HTML

Pilnie przez parę dni na googlach szukam programu, który nadaje się do edycji HTML. Problem polega na tym, że ma być to program, który miałby możliwość stworzenia obrazu mojej strony(np. tak jak w wordzie kartki) i edytowania jej w sposób bez użycia kodu.

Nie chcę aby mnie źle zrozumiano, bo kod html oraz css mam w małym paluszku, jedznakże po stworzeniu serwisu internetowego gdzie ma być tysiąc podstron mam jeden problem. Aby tworzyć każdą podstronę (artykuł) w jakimś temacie czeka mnie żmudne grzebanie w kodach co jest męczące i czasochłonne. Chciałbym ewentualnej pomocy w tym temacie, oczekuję iż któryś z czytelników zna program o podanych właściwościach.

Bardzo proszę o pomoc, przyda się każda informacja w tym temacie.

Musisz postawić stronę na jakimś systemie zarządzania treścią np. Drupal, Joomla!, Mambo, PHP-Fusion, itp. Wtedy nie będziesz musiał powielać podstron na Twoim serwisie internetowym.

Pozdrawiam.

Coś mi mówi, że nie mam pojęcia o sposobie, o którym piszesz. Jednakże chciałbym abyś przedstawił jakiś przykład, lub pokazał jakiś internetowy poradnik, który mógłby się przydać.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dodane 20.02.2011 (N) 19:02

W takim razie załóżmy że używam np. Drupala, jakie języki programowania muszę znać ?

Tworząc strony internetowe oparte o systemy zarządzania treścią nie musisz znać żadnych języków skryptowych. Wystarczy pobrać dany skrypt i odpowiednio zainstalować na serwerze, a następnie skonfigurować według własnych potrzeb np. szablon, wtyczki, itp.

Pozdrawiam.

Dziękuję. Interesuje mnie system Drupal 7. Pobrałem, rozpakowałem, co dalej? Odpowiednia instalacja ale tylko na serwerze zapewni mi dostęp do tego systemu. Jak po tym wszystkim generować artykuły, no i oczywiście jak go zainstalować.

Dodane 20.02.2011 (N) 19:26

Potrzebuję jakiegoś poradnika, który pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu, no i oczywiście uzupełnieniu mojej niewiedzy.

Na stronie http://www.drupal.pl jest wszystko ładnie opisane krok po kroku jak się instaluje, itd.

Pozdrawiam.

Dziękuję.