Poszukuję programu do sprawdzania problemów z połączeniem in

(Qp31) #1

Witam. Poszukuję programu który będzie pokazywał mi błędy połączenia internetowego. Chodzi o to że mam w domu internet który powinien mieć szybkość 8mb a ściąga z szybkością 20kb, i na dodatek co chwilę Połączenie sieci bezprzewodowej jest "bardzo niskie' albo "brak sygnału". Proszę o pomoc.

(Drobok) #2

Jak daleko jesteś od ap ? Duża odległość / nakładanie się sygnału bardzo obniżają przepustowość wifi :slight_smile:

(Qp31) #3

Do modemu mam jakieś 8 m ale jest podłączona dobra antena, a sam mam w komputerze kartę sieciową z anteną TP-Link.

(Drobok) #4

8m to jest mała odległość. Masz jakieś ściany / syfity etc ? Spróbuj zmienić kanał w konfiguracji ap :slight_smile:

Przez kabel idzie tak samo ?

(Qp31) #5

Tak, przez kabel w drugim komputerze też tak samo, co chwile przerywa, słaba jakość internetu. Trzeci komputer "laptop vaio" ma trochę lepiej ale też co chwilę się wyłącza u niego internet.

-- Dodane 10.09.2011 (So) 13:02 --

Sugeruję, że to przez modem ponieważ może być uszkodzony, lecz muszę mieć jakiś dowód żeby im udowodnić. Bez sensu jest płacenie za taki internet.

(pawcio1212) #6

jeśli po kablu też źle idzie to jest wina modemu

albo u nich są problemy

(Qp31) #7

no i dlatego poszukuję takiego programu który obserwował mi odbiór internetu w komputerze.

(pawcio1212) #8

jeśli xp to netmeter