Poszukuję programu do wyznaczania najkrótszej przez punkty

Witam,

poszukuję programu, czy może raczej strony internetowej, która po wrzuceniu do niej adresów wyznaczy mi najbardziej optymalną trasę aby osiągnąć po drodze każdy z nich. Muszę w jedno popołudnie dostać się do około 30 adresów w jednym mieście - może kurierzy korzystają z czegoś takiego?

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

A nawigacja samochodowa nie ma takiej funkcjonalności? Podajesz punkt początkowy i końcowy oraz punkty pośrednie i program powinien coś tam zaproponować. Może i są takie nawigacje na PC lub w internecie (Google Maps), które tak potrafią?

Tylko 30 adresów?

Zdecydowanie za dużo :slight_smile:

Problem który cię interesuje to tzw. problem komiwojażera znany od dawna.

Możesz na ten temat poczytać w sieci na wielu stronach.

Przykładowo np. tutaj:

http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/utils/002_roz/ol027.php

O kurcze, chyba nie przypomnę sobie C++ na tyle szybko, żeby napisać program do rozwiązania mojego problemu. W takim razie rozwiążę to empirycznie i na oko, dzięki za pomoc i przy okazji za ciekawostkę! :slight_smile:

Na targeo.pl możesz wyznaczać trasę przez punkty pośrednie ale chyba 30-tu się nie da dodać (nie próbowałem).

:roll:

Podziel trasę (miasta) na kila części (regionów) i dla nich (osobno) wyznacz taką optymalną trasę. A potem je samodzielnie połącz w całość - chyba nie musisz mieć najoptymalniejszej trasy dla tych 30 miast! Zrób kilka prób, zobacz jakie łączne odległości wychodzą, I pamiętaj, że trasa najkrótsza to nie znaczy najszybsza czy najtańsza.