Poszukuję programu do zarządzania nieruchomością

poszukuję darmowego programu, ewentualnie takiego, który nie kosztował by fortuny! bo to co znalazłem na internecie to kosztuje ok 1500 oln a to lekki rozbój! jakby ktoś coś wiedział to proszę o wiadomość. dzięki i pozdrawiam

Seba

Co rozumiesz pod “zarządzanie nieruchomością”. Jakiego typu rzeczy chcesz robic w takim programie. Wskaż jakie programy widziałeś w Internecie, spełniające Twoje oczekwania , a są płatne. To co podałeś jest niestety za skromne by można było Ci pomóc.

Pozdrawiam

Golden Finger

Hej. Co do funkcjonalności programu to umożliwia on zarządzanie nieruchomością. W szczególności jest bazą danych dotyczącą lokali i nieruchomości oraz przedewszystkim umożliwja rozliczanie czynszów, śmieci, nalicza zaliczki, prowadzi “indywidualne konta” lokatorów… jednym słowem automatyzuje całą finansową część zarządzania. Ściągnęłem kiedyś mojej mamie wersję demo programu, ale kosztował on chyba ok 2000 pln a więc trochę drogo. Nie wiem dokładnie jaki to program, bo nie mam dostępu do tego kompa. (dopiero na świętach będę u rodziców) Zastanawiam się czy np jakaś baza danych (odpowiednik akcesa) nie spełni tych oczekiwań, chociaż będzie trezba się napracować co by wszelkie formuły i inne rzeczy zrobić (i czy wogóle można takie rzeczy tam zrobić?) Wiem, że w open office nie ma czegoś takiego (używam tego) Acha, program mógłby być na linuxa - najwyżej nauczę mamuśkę obsługi (przy okazji sam, bo nie kumam tego tematu:))

A gdybyś wykorzystał do tego celu OpenOffice Calc

Witam,

Pod adresem http://wirtualneosiedle.pl można znaleść oprogramowanie do zarządzania nieruchomością za przystępną cenę.

opłaty zaczynają się już od 0,39 PLN za lokal/m-c

Pozdrawiam.

Ja korzystam i polecam Proadministrację:

http://www.proadministracja.pl.

Jest przede wszystkim łatwy w obsłudze, tani i bez jakichkolwiek instalacji na komputerze. Można płacić w systemie abonamentowym albo z góry za całość.