Poszukuję programu do zmiany wyglądu Windowsa


(system) #1

Cześć j.w. Poszukuję programu do zmiany wyglądu Windowsa, pragną bym ażeby program ten był podobny do STYLE XP (które mi na komputerze nie działa) i do AlienGUIse (pod względem paska który pojawiał się po wgraniu ku dołu ekranu - z poj. dysku C, temp. i użyciem procesora). Lecz gdyby okazało się iż ktoś chciałby zaproponować odmienny od tych wyżej programów bardzo proszę.

Z góry dziękuję za pomoc. GTS_PL

PS. prosił bym o linki do tych programów i żeby te programy były FREE.


(Skr3czu) #2

Tutaj masz dużo ciekawych rzeczy:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1063414.html

Chociaż ja odradzam taki "tuning".

Pozdrawiam.


(system) #3

Jeżeli mogę się zapytać, dla czego odradzasz "tuning"?

Ma ktoś jeszcze coś innego niż te znajdujące się pod tamtym linkem?


(Skr3czu) #4

Zmieniasz wygląd = zmulasz kompa, jaki to ma sens ? :slight_smile:


(system) #5

No trochę masz racji, a nawet trochę więcej niż trochę, aczkolwiek wygląd windowsa (a właściwie te standardowe) nie podobają mi się bardzo.


(Chillout) #6

Również jest problem z powrotem do standardowego wyglądu po odinstalowaniu takiej paczki.

Takie zabawy często kończą się formatem.

Przejrzyj:

http://forum.programosy.pl/zmiana-wygla ... 98128.html

http://www.tricks.com.pl/zmiana-wygladu ... a-vista-2/

http://grzglo.jogger.pl/2007/06/19/wind ... ak-ubuntu/ (wygląd jak ubuntu)

http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=34&t=537


(Danielm86) #7

Zainstaluj paczkę Brico Pack. Co do tego Style XP. Instalatory skórek posiadały swego czasu programy szpiegowskie i trojany. Jak jest teraz?


(Irekxara) #8

nie tylko chodzi o zamulanie kompa :wink: bo "kompa " mozna zamulić bez tych bajerów.

Wiele tematow bylo poruszanych na temat zmiany wygladu systemu i zazwyczaj jedyna poprawna odpowiedzi bylo "chcesz zmienic xp na viste " kup viste !!


(system) #9

Nie właśnie nie chodzi mi o wygląd jak w Viście... a jeżeli chodzi o trojany w style xp to nie wiem bo niestety ale nie korzystam ze style xp gdyż na moim komputerze nie działa.


(Sebastek M) #10

Ja stosuję TuneUp Styler 2 z płatnego pakietu TuneUp Utilities 2008 i nie mam żadnych problemów z powrotem do oryginału.

Ale prawdą jest, iż dodawanie wodotrysków częściowo zmienia funkcjonalność interfejsu i czasami bez powtórnej instalacji systemu trudno poradzić sobie z przywróceniem stabilności.

Jeśli chodzi tylko o zmianę skórki, ikon, ekranu logowania lub/i startowego polecam płatny ale nie drogi TuneUp Utilities. Jego zaletą jest bezproblemowe przywrócenie stanu z przez tuningu dzięki tworzonym przez program punktom przywracania. Nie są to punkty przywracania systemowej usługi przywracania systemu lecz monitorowane przez TuneUp punkty wszelakiej działalności narzędzi z zestawu.

pozdro dla wsiech


(Stukot13) #11

Do zmiany wyglądu windowsa, używam dwóch uzupełniających się programów- TuneUp Stylera z TuneUp Utylies 2007 (pełna wersja dodana do pewnej gazety) i Stylera (Style Change Application, firmy Ta2027). Styler jest darmową aplikacją, częścią paczki Visty Transformation Pack, którą można ściągnąć samodzielnie. Plusem tego programu jest, że style wizualne, wczytane na partycję systemową można przenieść na inną partycję, tam gdzie są pliki tego programu. Są wtedy w folderze msstyles. Dzięki temu można mieć gigabajty styli wizualnych i nie obciążać partycji systemowej. Minusem jest to, że ten program sam wczytuje tylko pasek narzędziowy, trzeba samemu wczytać daną tapetę i ikony. Potem trzeba zapisać nowopowstałą kompozycję. Trzeba też kopiować ikony, tapetę, kursory, czcionki itp. do folderu wczytywanego stylu, bo styler je omija. Menu Start pozostaje bez zmian. Styler wolno się uruchamia, ale działa bez zarzutu. Program próbuje łączyć się z internetem bez wiedzy użytkownika, wiem o tym z ustawień mojej zapory. Po odcięciu mu dostępu do internetu nadal dobrze działa.


(Erka456) #12

Cześć

Ja używam programu Brico-Pack-Vista-Inspirat-Ultimate

Nie zamula mi kompa i fajny z wyglądu. Jedynie w Viscie podoba mi się właśnie wygląd bo tak to fajnie zwalony system...

Proponuję ci do pobrania właśnie go ... " Brico-Pack-Vista-Inspirat-Ultimate " - Znajdziesz go w google.pl


(Konradmb) #13

3DNA

http://www.3dna.net/

Zmienia wygląd pulpitu na 3D. Ale to muli kompa i musisz chodzić jak w grze do pulpitu żeby coś odpalić.


(96jasio96) #14

Paczki Brico Pack, które upodobniają twój system operacyjny do innego są całkiem przyzwoite . Nie zamulają , nie uszkadzają rejestru .... same pozytywy . Mogę to powiedzieć bo sam je testowałem .


(Ctr) #15

Tweak XP - możesz np zmienić czcionkę i inne bajery


(Rybiszon) #16

używam Brico Pack Vista Inspirat 2 Ultimate a pobrałem ją z tąd

http://pl.unidownload.com/filedownload- ... e_458.html

0 problemów w użytku

0 problemów po odinstalowaniu

100% sadyswakcji

jedyne czego tam nie ma to paska bocznego ale jest za to Rocket Dock który doskonale tę funkcję zastępuje


(Rmk) #17

To jest trochę dziwne ale ja jak miałem XP x86 + mod Visty to nigdy nie zaobserwowałem żadnego mulenia. A od XP x64 wystarczy mi tylko zmiana skóry + inne icony. Dlatego moje zdanie jest takie że tym co "niby muli" to albo sobie wmówili ze im chodzi gorzej lub nie potrafią odpowiednio ustawać systemu.

Od siebie polecam Bianco Vista Pack lub Vista Transformation Pack a najlepiej zmienić tylko samą skórę.