Poszukuję programu do "zrobienia" KARTOTEKI

Witam, jestem bardzo słabym “informatykiem” :frowning: i nie za bardzo znam się na tym wszystkim, dlatego szukam bardzo prostego “programu”, który umożliwi mi zrobienie KARTOTEKI - bardzo prostej.

Pracuję z ludźmi w Domu Pomocy Społecznej i chcę sobie zrobić kartotekę na moim laptopie, by mieć podstawowe dane o moich Podopiecznych. Tak aby było np wg pokojów, w których mieszkają , aby tam umieścić podstawowe dane i by była wyszukiwarka wg nr pokoju i wg nazwiska , innych ew. kryteriów jakie ja określę. Mam system Windows 7. Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny. :smiley:

Nie wiem jakimi licencjami dysponujesz ale najłatwiej:

  • Excel (najprościej ale najmniej profesjonalnie" (cokolwiek by to znaczyło ;p ), zapisujesz każdego podopiecznego w osobnym wierszu i stosujesz filtry na kolumnach)

  • Ms Access (trudniejsze, trzeba zaprojektować i zbudować własną bazę + raporty)

  • Open Office Base (analogicznie jak Access tyle że tu licencja darmowa i możesz zerknąć na gotowy przykład:

http://wiki.services.openoffice.org/wiki/A_club_membership_database

)

1 polubienie

Dziękuję :slight_smile: tak sobie myślałem o Acces. Pozdrawiam

Nie wiem czy temat już nie przestarzały, ale tak się składa że jestem programistą i moge napisać tego typu program pod użytkownika ZA DARMO. Ostatnio ciężko dostać mi ciekawe zlecenia a potrzebuje się rozwijać więc bardzo chętnie się komuś przysłużę.

Poszukuję skryptu/programu kartoteki do modyfikacji na potrzeby wydawania darów żywnościowych. Opieranie się na arkuszach Calc z Open Office jest dość niewygodne. Czy znacie jakiś “gotowiec” z przerobieniem którego dali by sobie radę początkujący ?

Myślę że mało kto się orientuje co ma robić “program obsługujący wydawanie darów żywnościowych”. W czym Calc jest niewygodny ? Jaką funkcjonalność potrzebujesz ? Musisz podać więcej szczegółów żeby ktoś Ci pomógł.

Generalnie jest potrzebna prosta ewidencja towarowa ( 25 - 30 pozycji towarowych - nazwa, waga, jednostka miary) oraz ewidencja osób ( imię, nazwisko, id, pesel, ilość osób w rodzinie, adres, itp) oraz kartoteka , która z podziałem na dni pokazuje ile każdy z odbiorców otrzymał danego towaru w danym dniu. Dary są wydawane raz- dwa dni w tygodni - w zależności od posiadanych zapasów na magazynie.

Ponadto potrzebne są do celów rozliczeniowych statystyki : ilość wydanych produktów danego dnia, tygodnia, miesiąc, kwartał i sumaryczne za rok . Więcej szczegółów i arkusz kalkulacyjny calc mogę podesłać na e-mail.

Dlaczego nie arkusz.? Arkusz powstał bardzo duży i dość mocno obciążający komputer - 1200 podopiecznych razy ilość towaru i ilość wydań w ciągu roku powoduje powstanie bazy danych wielości kilku milionów rekordów. Obecnie działamy właśnie na arkuszu, ale szukamy innego rozwiązania, bardziej optymalnego.

adres do mnie arturkord@gmail.com - podam więcej danych i szczegółów, oraz podeślę wersję testową arkusza. Pełnej wersji niestety nie, gdyż są w niej już dane podopiecznych. Ale wersja testowa niczym się nie różni od pełnej - jedynie dane podopiecznych są fikcyjne.

Witam serdecznie. Natknąłem się na Pana propozycję z przed 6 lat, która podnosi na duchu, że jest ktoś kto chce sie rozwijać za darmo a nie chce od razu kasy. Własnie szukam takiego informatyka, który by pomógł mi stworzyć narzędzie - prosty programik dla działalności jaką wykonuje. Zajmuje sie pomocom małżeństwom będącym w kryzysie w ramach Duszpasterstwa Rodzin kościoła katolickiego. Ręcznie (na papierze) prowadzę opisy spotkań i niestety zaczynam sie w tym gubić. Umawianie przeniosłem do kalendarza Google choc nie powinnienem bo oni nie gwarantują ochrony danych osobowych. Dane ze spotkań chciałbym notować już na komputerze bo szybciej wtedy znajdę zapisy danej sesji czy zadania jakie zostały zadane. Za moją pracę nie pobieram wynagrodzenia (też uważam że się rozwijam na razie) i dlatego nie stać mnie na program komercyjny. Dodam, że znam kilka co najmniej osób, które byłyby też zainteresowane tego typu programem, który nie kosztowałby od razu grubych tysięcy. Co Pan o tym sądzi? Mój email biuro@dorodzin.pl lub tel 507389948. Będę wdzięczny za info