Poszukuję programu do zrobienia obrazu dysku

Po formatowaniu dysku trzeba poświęcić dużo czasu na zainstalowanie programów. Szukałem, ale nic nie znalazłem – chodzi mi o program z polskim interfejsem, którym zrobimy obraz dysku. Po formacie wgrywamy całą zawartość dysku z płytek i wszystkie ustawienia z przed formatowania ( wygaszasz, itd. ) zostają nie zmienione. Czy np. NERO 6 można to zrobić ?

Polecam Acronis True Image. Trial do pobrania ze strony producenta. Po angielsku ale obsługa intuicyjna. Na pewno dasz rady. Bedziesz zadowolny szybki i bezpieczny. Sam uzywam i 100% jestem zadowolony

A jaki masz windows ?

Jeżeli masz windows xp pro to możesz skorzystać z wbudowanego urządzenia do robienia kopi zapasowej start > programy > akcesoria > narzędzia systemowe > kopia zapasowa , otworzy się kreator kopi zapasowej klikniesz tryb zaawansowany > kreator automatycznego odzyskiwania systemu >dalej > w oknie przeglądaj podasz lokalizację gdzie ma być zapisana kopia zapasowa " nie partycja systemowa" > dalej > zakończ , system zacznie robić kopię systemu , przygotuj czystą dyskietkę by zapisać dane o partycjach i to wszystko .Możesz to wrzucić na płytę DVD oczywiście jak się zmieści .

Po zrobieniu takiej kopi przywrócenie systemu to już nic trudnego ( czas około 1h) .

Wkładamy płytę windows xp pro do stacji dysków ustawiamy w BIOS by komputer się z niej uruchamiał ( tak jak przy instalacji systemu ) klikamy dowolny przycisk by zaczął się proces instalacji wciskamy F2 i postępujemy według poleceń kreatora instalacji i to praktycznie wszystko co musimy zrobić .

Jak masz windows xp home to potrzeba do instalować narzędzie kopia zapasowa z cd windows xp home http://support.microsoft.com/kb/302894

Ręczne instalowanie narzędzia Kopia zapasowa

Aby ręcznie zainstalować narzędzie Kopia zapasowa:

1.	Kliknij dwukrotnie plik Ntbackup.msi w następującej lokalizacji na dysku CD z systemem Windows XP Home Edition, aby uruchomić kreatora instalującego narzędzie Kopia zapasowa:

Dysk CD:\VALUEADD\MSFT\NTBACKUP

2.	Po zakończeniu pracy kreatora kliknij przycisk Zakończ.

W windows xp home nie mamy opcji automatycznego odzyskiwania systemu ale spokojne można zrobić kopię dysku "c " i później ją odtworzyć.

Obrazy dysku można robić programie o nazwie Ghost. Co do polskiego menu to nie wiem, poszukaj na stronie producenta.

Jajon pomyśl zanim cos napiszesz proszę. bounce.gif

W piśmie Ekspert Komputer Świat (o ile pamiętam jest to numer 2/05) można wejść w posiadanie programu Paragon Drive Backup, który przeznaczony jest właśnie dokładnie do tego celu. Możesz wykonać kopię dowolnej partycji i umieścić ją bądź na innej partycji bądź też na płytach CD lub DVD (program podzieli kopię na kilka plików mieszczących się na tych nośnikach). Na płycie z w/w pisma Ekspert, oprócz samego programu, jest zamieszczony również obraz ISO do zgrania na płytę, która stanowić może bootowalną płytę do uruchomienia komputera i odtworzenia partycji systemowej z kopii zrobionej programem Paragon Drive Backup.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i na dodatek w polskiej wersji językowej.

Archiwalne numery “Eksperta” można zamówić z poziomu jego strony internetowej

Bądź:

Paragon Exact Image 7.0

info:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 887#393887

Oczywiście :slight_smile: Exact Image jest nowszym programem ale ze względu na:

poleciłem troszkę starszy ale zupełnie wystarczający progam 8)

Jeżeli zakupi gazetę ma w niej opisane krok po kroku jak korzystać z programu, tak że anglojęzyczny interfrejs w tym przypadku nie stanowi wielkiej przeszkody :slight_smile: .

Zrobisz to Nortonem Ghostem, niestety jest on po angielsku :frowning:

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc!