Poszukuję programu - dyktafonu


(Nadcicho) #1

Poszukuję programu do rozpoznawania mowy. Chodzi mi o możliwość sterowania komputera głosem oraz np. dyktowanie tekstu (dyktowanie a komputer by to zapisał np.w wordzie). PROSZę O POMOC W NAMIERZENIU TAKOWEGO OPROGRAMOWANIA.

za poświęcenie chwili mojemu postowi dziękuje z góry i pozdrawiam w nadziei na szybką i fachową podpowiedź czy coś takiego istnieje


(Szuprycz) #2

W życiu o czymś takim nie słyszałem, a jeśli jest taki program, to wydaje mi się mało funkcjonalny. Każdy człowiek ma inną barwę głosu, innaczej wymawia różne głoski, więc jak taki komp by wychwytywał te słowa? Jeśli byś osobiście stworzył taki zbiór słów, czyli sam siebie nagrał, to jeszcze potrafię sobie to wyobrazić.


(adam9870) #3

Sterować głosem umożliwia chyba darmowy program KM Remote. Natomiast dyktować tekst możesz przy pomocy programów takich jak np. Dragon Naturally Speaking oraz IBM ViaVoice :slight_smile:


(pysiu) #4

co do dyktafonu to start/programy /akcesoria/rozrywka/rejstrator dzwięku :wink: :wink:


(Mat 987) #5

Nie chodzi o nagrywanie bo tyle to każdy wie. Tylko o dyktowanie kompowi. I wątpię żyby takie coś było. A te programy, które podał adam9870 pewnie nie działają tak jak powinny. Ale sprawdze bo aż sam jestę ciekaw.


(Mayster X) #6

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=65814

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=33527


(system) #7

są prowadzone prace nad windowsem którym bedzie można kierować za pomocą mowy! !!


(adam9870) #8