Poszukuję programu-edytora informacji

Na wstępie przepraszam, że nie udało mi się do końca okreslić czego poszukuję, jednak cięzko jest mi nazwać obiekt moich poszukiwań.

Ostatnio zacząłem się uczyć nowego języka i chciałem sobie zrobić komputerowy słownik ze słówkami z lekcji, jednak nie taki w edytorze tekstu, ale bardziej rozbudowany, pozwalający mi na dodawania ciągle nowych haseł, a następnie segregowanie ich. Chodzi mi o to, żeby program zbierał hasła, które do niego dodam i być może mógł przypisywać im etykiety (np. z datami lub tematami lekcji) a potem segregować je np. alfabetycznie bądź datami. Długo szukałem czegoś takiego w zbiorach dobreprogramy.pl, ale niestety znalazłem tylko programy pozwalające na zarządzanie całymi plikami a nie prostymi pojęciami.

Wiem że bardzo dużo wymagam, więc nie liczę na program całkowicie spełniający moje potrzeby. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

PS: Przepraszam, jeśli w jakiś sposób złamałem regulamin.

Jeżeli masz ochotę to możesz wypróbować programik o nazwie słówka (Nie ma w nim takiej opcji jak sortowanie bo nie wydawało mi się to specjalnie potrzebne, ale dało by się zrobić coś takiego.) który znajdziesz tu:

http://floyd59.akcja.pl/replacepl.php

Bardzo fajny program, ponieważ pokazuje których się nie umiało i tę opcję wpisywania słówek :D. Bardzo mi się podoba xD. Szkoda tylko, że pokazuje je w tej samej kolejności, w której zostały napisane, ale to mała wada. Dziękuje.

Według życzenia :slight_smile: Teraz pokazuje w teście słowa wybierane losowo.

Testowałem przez prawie godzinę i muszę przyznać, że o coś takiego mi chodziło :smiley: Ale znalazłem jeden bug, może celowy, może da się to cofnąć, ale nie znalazłem takiej opcji. A mianowicie, po wybraniu opcji ,Powtórz wszystkie błędy" i odpowiedzeniu na wszystkie słówka, lista kurczy się do słówek błędnych :smiley: Dobrze że wcześniej zapisałem :P. I jakby się dało zrobić tak, że po wpisaniu słówka w obcym języku (btw. uczę się hiszpańskiego ale nie ma przeszkód, mimo iż program jest ang/niem :D) dało się wcisnąć enter, a wtedy przeskoczyłby pisak ze słówka obcego do polskiego :smiley: Szybciej by się pisało, ale to mała wada. Po dodaniu opcji losowania jest (powiedziałbym za…bisty, ale nie wiem czy zalicza się do słów wulgarnych :D)

1)Jest to zamierzone. Dla uczącego się może nie być już potrzebna pełna lista i można ją dodatkowo zapisać pod inną nazwą. Pełna lista słów jest zapisana na dysku.

2)Można było przejść do kolejnego okna klawiszem Tab, dodałem jeszcze klawiszem Enter bo rzeczywiście jest to wygodne.

3)Dadałem opcję umożliwiającą dodanie pełnej listy.

4)Dodałem opcję która umożliwia zamiast wpisywania słów w teście, wybór danego słowa z listy przez dblclick.

5)Dodałem opcję stopniowania trudności przez podpowiedzi niektórych liter w słowie lub ich braku.