Poszukuje Programu Który "Zobaczy" Zawartość Plików xlsx

Witam,

Często otrzymuje załączniki w Outlook Express poczcie e-mail z rozszerzeniem xlsx. Mam zainstalowany EXCEL 2003 ale nie może otworzyć tych plików z rozszerzeniem xlsx.

Czy jest może program typy view który można zainstalować i skojarzyć pliki xlsx żeby tylko zobaczyć ich zawartość?. Nie potrzeba mi ich edytować tylko zobaczyć zawartość zaraz po otrzymaniu e-maila i kliknięcia w plik na e-mailu w Outlook Express.

Libre/OpenOffice lub: http://zlotekursy.pl/jak-otworzyc-plik-xlsx-w-excelu-2003/ - 10 sekund szukania (szybciej niż utworzenie wątku na forum :wink: )

Dzięki za linka Cedar, fakt szybciej niż utworzenie postu :).

Ale mam jedno ale z pobrania, otóż

Dodatek Service Pack 3 (SP3) dla pakietu Microsoft Office 2007
Dodatek Service Pack 3 zawiera najnowsze aktualizacje pakietu Microsoft Office 2007. Ta aktualizacja jest przeznaczona również dla programów Microsoft Office Project, Microsoft Office SharePoint Designer, Microsoft Office Visio oraz Visual Web Developer.
Size: 347.5 MB

Jak by nie było ja mam Excela 2003, a to jest dodatek SP dla Office 2007. To też mogę zainstalować?.

Nie posiadam żadnego pakietu biurowego od MS ale w wymaganiach systemowych widzę: "Microsoft Office Word 2003 z dodatkiem Service Pack 1 lub nowszym, Microsoft Office Excel 2003 z dodatkiem Service Pack 1 lub nowszym i Microsoft Office PowerPoint 2003 z dodatkiem Service Pack 1 lub nowszym"
Poczytaj wszystkie informacje, które pojawiają się po kliknięciu na “plusy w kółkach” bo obecnie czytasz bardzo wybiórczo :wink:

Wszystko opanowałem, dzięki wielkie za pomoc i szybką pomoc :). Teraz bez problemu mi się otwierają załączniki z xlsx.

Dzięki raz jeszcze.

Co prawda autor tematu już uzyskał pomoc, ale na przyszłość, dla innych zainteresowanych: bezpośrednio ze stron Microsoftu można ściągnąć pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office (dla programów Word, Excel i PowerPoint), który do starszych wersji dodaje obsługę nowego formatu plików.
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=3

Bardzo cenna uwaga i informacja, ja o takowych zgodnościach formatu plików MS Office nie wiedziałem stąd moje zapytanie na Forum.

Link do tego samego co podał Radek68 jest w artykule, do którego link ja podałem no i chyba z niego już skorzystałeś;-)

Tak, opanowałem sprawę i skorzystałem z tego linku co podesłałeś go wcześniej na Forum.