Poszukuje programu na którym można posadzić serwer

Poszukuje programu na windowsa abym można było posadzić serwer na pliki i na stronkę www Mam wewnętrzny numer IP i chce posadzić serwer i oczywiście taki abym innym użytkownikom móg udostępnić miejsce (określony rozmiar) i oczywiście pod innym loginem i hasłem

hhmmm;]

moze krasnal (http://krasnal.4.pl/)

Oki dzięki ale to nie zdaje egzaminu. Co potrzebuje aby postawić swój własny serwer

Narazie mam kompa i czeba by było0 jakies oprogramowanie jakie???

No nie kumam…

Po pierwsze - Krasnal jest pakietem: apache+php+mysql (+pare innych opcjonalnych dodatków typu ftp, smtp) …a więc wszystko co potrzeba do postawienia pełnosprawnego serwera HTTP :slight_smile:

Po drugie …jak chcesz stawiać publiczny serwer skoro posiadasz tylko IP wewnętrzne? …no chyba że chcesz przykładowo skorzystać z takiego no-ip :roll:

…ale i tak lepiej jest wykupić zewnętrzne u swojego dostawcy :slight_smile:

…o jakie więc inne oprogramowanie ci biega?

Apache

Dobry jest Cesar FTP. Po pierwsze jednak powinienieś wykupić sobie publiczne IP.

Jeżeli chcesz mieć jakiś server (opragramowanie serverowe) musisz mieć stały adres ip. Nic nie pomoże instalacja oprogramowania serverowego. Skontaktuj się ze swoim administratorem sieci i powiedz ze by ci przyznał publiczny adres. Taki wpis zajmuje 5 min, a co to opragramowania to zainstaluj pakiet “Webserv”.

Pozdrawiam

oki za parę dni się odezwę ja załatwie to z administratorem sieci

Złączono Posta : 12.12.2005 (Pon) 22:30

a może macie taki program żeby stworzyć serwer taki aby

Można było dodawać użytkowników z loginem i hasłem na których mogą wpuszczać swoje stronki www,pliki

  • Wielkość serwera dla danego urzytkownika

  • dostęp do serwera z całego kraju przez ftp lub przez program

Złączono Posta : 12.12.2005 (Pon) 23:01

aca i jeszcze miał taki bajer ze do tego kompa są podłończone inne kompy i można im przydzielać przepustowosć limit łącza itp

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 13:00

oczywiście każdemu komputerowi oddzielnie

Takich programów serverowych jest cała masa w necie, np. ja mam server ftp na tym pakiecie WebServ, a dokładniej na Cesarze. To jest prościutki porogramik, ale jak chcesz coś bardziej zaawansowanego to poszukaj w google.

Chcesz mieć proffesionalny serwer to zainstaluj system Windows Server 2003 :), a jak coś sie znasz na linuxach to UniX chyba jest dobry :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam