Poszukuje programu na którym można posadzić serwer

(Korek101) #1

Poszukuje programu na windowsa abym można było posadzić serwer na pliki i na stronkę www Mam wewnętrzny numer IP i chce posadzić serwer i oczywiście taki abym innym użytkownikom móg udostępnić miejsce (określony rozmiar) i oczywiście pod innym loginem i hasłem

(Tom3k3) #2

hhmmm;]

moze krasnal (http://krasnal.4.pl/)

(Korek101) #3

Oki dzięki ale to nie zdaje egzaminu. Co potrzebuje aby postawić swój własny serwer

Narazie mam kompa i czeba by było0 jakies oprogramowanie jakie???

(adpawl) #4

No nie kumam…

Po pierwsze - Krasnal jest pakietem: apache+php+mysql (+pare innych opcjonalnych dodatków typu ftp, smtp) …a więc wszystko co potrzeba do postawienia pełnosprawnego serwera HTTP :slight_smile:

Po drugie …jak chcesz stawiać publiczny serwer skoro posiadasz tylko IP wewnętrzne? …no chyba że chcesz przykładowo skorzystać z takiego no-ip :roll:

…ale i tak lepiej jest wykupić zewnętrzne u swojego dostawcy :slight_smile:

…o jakie więc inne oprogramowanie ci biega?

Apache

(Dagisa1) #6

Dobry jest Cesar FTP. Po pierwsze jednak powinienieś wykupić sobie publiczne IP.

(Lukaszek85) #7

Jeżeli chcesz mieć jakiś server (opragramowanie serverowe) musisz mieć stały adres ip. Nic nie pomoże instalacja oprogramowania serverowego. Skontaktuj się ze swoim administratorem sieci i powiedz ze by ci przyznał publiczny adres. Taki wpis zajmuje 5 min, a co to opragramowania to zainstaluj pakiet “Webserv”.

Pozdrawiam

(Korek101) #8

oki za parę dni się odezwę ja załatwie to z administratorem sieci

Złączono Posta : 12.12.2005 (Pon) 22:30

a może macie taki program żeby stworzyć serwer taki aby

Można było dodawać użytkowników z loginem i hasłem na których mogą wpuszczać swoje stronki www,pliki

• Wielkość serwera dla danego urzytkownika

• dostęp do serwera z całego kraju przez ftp lub przez program

Złączono Posta : 12.12.2005 (Pon) 23:01

aca i jeszcze miał taki bajer ze do tego kompa są podłończone inne kompy i można im przydzielać przepustowosć limit łącza itp

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 13:00

oczywiście każdemu komputerowi oddzielnie

(Lukaszek85) #9

Takich programów serverowych jest cała masa w necie, np. ja mam server ftp na tym pakiecie WebServ, a dokładniej na Cesarze. To jest prościutki porogramik, ale jak chcesz coś bardziej zaawansowanego to poszukaj w google.

Chcesz mieć proffesionalny serwer to zainstaluj system Windows Server 2003 :), a jak coś sie znasz na linuxach to UniX chyba jest dobry :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam