Poszukuję programu pokazującego pracę dysku

Otóż mam laptopa bez jakiekolwiek diody sygnalizującej pracę tego laptopa czy to zasilanie czy pracę dysku. Czy koledzy coś w postaci sygnalizacji na ekranie mają w schowku?

Jaki laptop ?

Wskaźnika baterii. Ale jak Ci laptop nie będzie pracował to nie będziesz miał na ekranie sygnalizacji bo ekran nie będzie miał zasilania i będzie czarny

Nie spotykam zbyt często w laptopach diody sygnalizującej pracę dysku. W komputerach stacjonarnych za to diody led od dysku wciąż mają się dobrze. Programów udających diodę od dysku jest sporo

Może się mylę, ale w laptopach diody od dysku to chyba już rzadkość?

Raczej tak. Ja pamiętam mojej mamy Samsunga z 2011 roku i tam był LED od HDD. Teraz to rzadkość.

IDEAPAD 330 Lenovo

Na starszych laptopach miałem; dioda z zasilania zazwyczaj czerwona i praca dysku czyli wszelkie operacje jakie na dysku wykonywałeś ta dioda sygnalizowała że coś tam coś tam się dzieje a teraz przy braku nie wiadomo a w szczególności aktualizacji czy się zawiesił czy pracuje? Wiem że były tego typu programy które działały na ekranie tylko że zapomniałem i po ptokach…Tak ściągnąłem jeden program z wskazanych przez Bradlee i działa dzięki…

Program raczej nie działa na ekranie zamykania/uruchom ponownie/przed ekranem powitalnym (aktualizacje co robią się dalej z wymaganym restartem).

Facet, proszę. Stawiaj przynajmniej te „przecinki”. W przeciwnym wypadku zamiast tekstu, jest bełkot.
Przy okazji.

„Aktualizacje wymagające ponownego restartu”. Da się czytelniej napisać?

Forum ma mechanizm ukrycia moich postów postów pod tekstem „ukryty użytkownik”.

Niby mówisz że 99% moich postów to spam, to przynajmniej na monitorze zaoszczędzisz wyswietlania z 500 px na szerokości.

W cytowanym nawiasie nie widzę potrzeby przecinka lub ponizacji na modłę XX wieku.

To nie jest ważne co forum ma. Ty masz pisać tak, by cię można było zrozumieć. Czyżby wymagania przerastały twoje możliwości?

Gdzie to napisałem?
P.S.

Tu nie chodzi o przecinek, choć by się przydał a o czytelność. Tak sześciolatek może napisać.
P.S.

Cóż to za nowe określenie? Sam je wymyśliłeś? :rofl:

Taki program przyda się tylko podczas normalnej pracy systemu. w Activiy Monitor możesz ustawić aby migała dioda od np scrol lock, ale przy aktualizacjach system może program zwyczajnie zamknąć/ Po restarcie program nie zdąży się uruchomić, bo startuje wraz z załadowaniem się pulpitu. Ja bym się nie przejmował, rzadko zdarza się że aktualizacja utknie bez żadnej informacji.

Jak zainstalowałem to jeszcze nie sprawdzałem a laptopa używam sporadycznie. Po ponownej zabawie z laptopem zobaczę jak to działa i czy w ogóle działa jeżeli nie to odinstaluję. Na laptopie mam Windows 11 Dzięki przyjacielu za zabranie głosu w tym temacie, pozdrawiam i życzę zdrowia tak Tobie jak i innym kolegom.

Pozdrawiam również :slight_smile: