Poszukuję programu szukającego wpisów danej aplikacji

Witam Wszystkich.

Sprawa wygląda następująco, zabrałem się za wymianę pc’tów w firmie i mam problem z jedna aplikacją, mianowicie jest to nieduży program korzystający z bazy danych ODBC, mam jego instalkę ale nie posiadam już klucza licencyjnego, dzwoniłem do firmy która stworzyła oprogramowanie ale nie potrafią mi już pomóc, jedynie sprzedając nową licencje. Na starym pc’cie aplikacja jest zainstalowana i aktywowana i tu pytanie czy jest możliwe przeniesienie jej systemu plików i wpisów rejestru tak aby odpaliła się już aktywowana na nowym sprzęcie? Konkretnie chodzi o program wyszukujący wszystkie pliki i wpisy danej aplikacji. Oczekuje

propozycji rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam. :lol:

PS. Pierwszy temat, proszę o wyrozumiałość :roll:

Wszystko zależy od licencji danego programu, jeśli jest on “przypisany” do starego pc to nie możesz go przenieść na nowy.

Nie piszesz co to za program więc nie jestem w stanie udzielić ci więcej informacji. I jeszcze jedno jeśli nie masz klucza licencyjnego to prawie tak jakbys nie posiadał licencji na dany program.

Nie podaję nazwy programu ponieważ został on specjalnie napisany na potrzeby firmy. Oprogramowanie było instalowane kilka ładnych lat temu i człowiek odpowiedzialny za to już nie pracuje.

Wystarczyłby mi jakiś program/sposób na odnalezienie wszystkich plików i wpisów tej aplikacji, przynajmniej spróbuje w taki sposób rozwiązać ten problem jeśli się nie uda to trudno, przekaże sprawę dalej.

Program jest na licencji Corporate 1 klucz na wszystkie stacje robocze.

Nie wiem czy to zgodne z licencją ale próbowałeś zainstalować program na nowym komputerze z wykorzystaniem klucza ze starego komputera.

Problem polega na tym że, poprzedni pracownik zainstalował aplikacje na starym pc’cie, teraz ja wymieniając sprzęt muszę ją przenieść na nowego pc’ta a nigdzie nie mogę znaleźć klucza licencji, jedyna opcja to wyłuskanie go ze starego pc’ta. #-o

Mógłbym zrobić obraz partycji i zgrać na nowy dysk ale na nowym sprzęcie koniecznie musi być Win 7.

Nic więcej nie pomoge, nie wiem gdzie ten program zapisuje klucz licencyjny. Przeszukaj jeszcze rejestr, pliki programu, ewentualnie sprawdź czy w programie nie można podejrzeć klucza licenyjnego

Sprawdź Procces Monitor (procmon.exe) z pakietu Sysinternals

Bardzo przydatne narzędzie, dziś sprawdzę co z tego będzie.

Dodane 10.08.2012 (Pt) 12:36

Dzięki temu narzędziu znalazłem plik DLL w którym zapisana jest licencja, otworzyłem go edytorem DLL zmieniłem nazwę komputera, podmieniłem i wszystko działa jak należy.

Dziękuje wszystkim za pomoc. :wink:

:arrow: Do zamknięcia.