Poszukuję Prostego CMS do obsługi strony


(Krystian Lysiak) #1

Witam

Poszukuję prostego systemu zarządzania treści. Mam styl w HTML u\i poszukuje systemu do którego mógł bym w prostu sposób podpiąć mój styl HTML. Chce aby były w tym systemie taki opcje jak:

-Zarządzanie newsami,

-Zarządzanie menu strony

-Zarządzanie każdą z podstron

Nie jest to za wiele. Proszę o pomoc ponieważ widziałem tyle systemów i nie wiem który jest dobry.


(mario@) #2

Chyba miało być cms :wink:

Każdy cms jest inaczej zbudowany a layouty budowane do nich niejednokrotnie rządzą się swoimi prawami. Więc szablony robi się pod cmsa anie odwrotnie. Najpierw wybierz gotowy system a później przerób swój szablon pod niego.

Znaczna większość cmsów ma te funkcje (w końcu to cmsy :))

Zobacz na

http://www.php-fusion.pl/

Pod tym adresem http://php.opensourcecms.com/ znajdziesz przykładowe cmsy wraz z demami (co może ułatwić wybór).


(underface) #3

CSS (ang. Cascading Style Sheets) - Kaskadowe arkusze stylów -to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW.

CMS (ang. Content Management System,)System zarządzania treścią

więc chyba chodziło ci o to drugie, napisanie takiego cms,a to kwestkia kilku dni jesli znasz php i metode polaczenia php z bazą danych


(Krystian Lysiak) #4

Tak miało być CMS. Pomyliło mi się bo nie dość że nie spałem to jeszcze mnie ząb boli. Ale wracając do tematu. Poszukuję tego CMS abym mógł zarządzać stroną serwera gry. I może znam trochę php, html i css ale całego CMS sam nie napisze chyba że są jakieś poradniki albo coś.


(Grz Bogusz) #5

CMSa sam nie pisz. Bo nawet jeśli Ci się uda, to po kilku dniach się wywali, albo ktoś Ci się włamie. No chyba że masz sporą wiedzę..

A jeśli chodzi o wybór - google, wpisz "CMS' i wybieraj co chcesz.


(Airborn) #6

Loxus , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.