Poszukuję prostego programu do stworzenia gry planszowej


(Zamojskamartyna) #1

Muszę zrobić projekt edukacyjny do szkoły. Zaprojektować grę planszową. Będzie ona w formie piramidy... kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Jakich programów użyć do stworzenia planszy? Proszę o nazwy i jakieś instrukcje. Z góry dzięki !


(pstrowsky) #2

A jak ta piramida będzie wyglądać? To będzie piramida 3D czyli ostrosłup o podstawie kwadratu albo płaski rysunek, czy co? Najprościej to chyba w Corelu zrobić. Ale czy nauczysz się w parę dni programu graficznego? Nie lepiej wziąć karton, pisaki kredki, ołówki, noże i normalnie, po ludzku rozrysować i powycinać ręcznie zamiast się męczyć na kompie?


(Sylwax) #3

Witam.

Jeśli możesz, podaj więcej szczegółów, bo tak to nie do końca rozumiem o co Ci konkretnie chodzi. Czy to ma byś sam projekt, w sensie obrazek jak plansza do gry ma wyglądać? Czy też może w pełni grywalna i interaktywna gra komputerowa? W pierwszym przypadku wystarczy dowolny edytor graficzny, w drugim zaś, dobra znajomość jakiegoś języka programowania lub też użycia jakiegoś edytora gier 2D.

Podaj więcej szczegółów.

Pozdrawiam.


(pstrowsky) #4

Projekt, to projekt. Rysunek, objaśnienia ewentualnie model :stuck_out_tongue: o proszz jak ładnie -> http://2.bp.blogspot.com/_P3Aba_b2fkw/TSneqsyH28I/AAAAAAAAAIg/feD4Ag-rzHs/s640/plansza.jpg


(Sylwax) #5

Zgadzam się, że projekt to projekt i zwykle w domyśle ma się rysunek itp. jako przedstawienie pomysłu, jakaś propozycja. Aczkolwiek równie dobrze może to być projekt interaktywny, dlaczego by nie. :stuck_out_tongue: Ale zgadzam się, co do tego, że autorce pytania najprawdopodobniej chodziło o coś w stylu rysunku. I tutaj, rzeczywiście najprościej i najszybciej byłoby wziąć do ręki kredki, papier i coś rozrysować, tylko, że nie każdy musi mieć zdolności artystyczne i wtedy ratuje się komputerem. :smiley:

PS: To zdjęcie, ech…, przypomina mi stare czasy kiedy to wystarczyło kawałek papieru, ołówek, paczka kumpli, trochę wyobraźni i czasu. :smiley: Te czasy chyba już nie wrócą… :expressionless:


(Zamojskamartyna) #6

Bo to jest projekt edukacyjny. I moja Pani powiedziała że to ma być zrobione na kompie. To ma być obrazek i mają być pola i w poszczególnych polach jakieś kolory czy coś…


(pstrowsky) #7

Ok, to jeśli to ma być tylko obrazek na kompie i do pokazania w szkole, to najlepiej będzie jak to zrobisz w Inkscape.

Podstawy:

http://www.inf.sgsp.edu.pl/lab/filmiki/filmiki.php

http://inkscape-tutorial.pl/inkscape-tu … stawy.html

fajne strony z tutkami:

http://screencasters.heathenx.org/

http://inkscapetutorials.wordpress.com/ … rial-list/