Poszukuję przeglądarki do visty radzącą sobie z flashem

Poszukuję przeglądarki, na której dobrze działałaby gra flashowa, w systemie windows vista. Gra jest obciążająca, więc szukam mało zasobożernej przeglądarki- ma służyć do obsługi wyłącznie tej gry w jednym oknie, więc inne zalety prócz radzenia sobie z flashem mnie nie interesują.
Odpada Opera, Firefox, Chrome/chromium, Miridori, Lunascape, K-melon- nie dogadały się z systemem i/lub grą :wink:
Na razie najlepiej sprawdza się seamonkey w wersji 2.48 (nowsza wersja zamula), choć nie jest idealnie. Ewentualnie Maxthon- ale widocznie gorsza jakość “grywalności”…

Laptop sony vaio, system vista home premium(sp2), procesor intel® core™ 2 duo, 4GB RAM

P.S. Proszę darować sobie “flash jest przestarzały, vista ssie, dokup ram” itp. Mam takie zboczenie, że chcę grać w grę flashową na tym zabytkowym komputerze i chcę używać visty :wink:

A starą wersję Firefoxa próbowałeś? Wersja 52 to bodajże ostatnia wspierana przez Vistę.

Dzieki, ale od wersji 50 zbuntował mi się flash w FF… Czego żałuję bo od zawsze na każdym systemie byłam wierna liskowi. Nadal używam na innym komputerze, jednak na zabytku przeznaczonym do rozrywki przeszłam na uboższego krewniaka, seamonkey, bo jest gorsza- paradoksalnie w tym wpadku gorsze oznacza lepsze :wink:
Używam w wersji 2.48, bo nowsza już zamula grę. Ale ktoś mi podpowiedział, żeby jeszcze bardziej “downgradnąć” małpeczkę.

Zostają stary Firefox chyba 49 i Opera.Chromium.Nowe wersje już nie na Vistę.Seamonkey podobny do Netscape Navigatora

Napisz, jaka to gra, bo może będzie śmigać na palemoonie.
Choćby to: http://en.gameslol.net/rayman-1151.html

https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php Wyłącznie ta wersja!
Pierwszy przycisk od góry. Instaler 44,57 MB.

Głupota, od której się uzależniłam latami- Wiejskie Życie (dostępna na facebooku, nk, gry.pl). Z uzależnieniem nie będę walczyć- przynajmniej zdrowsze to od wódki i papierosów :wink:
Pewnie w końcu gra padnie w dniu “końca” flasha- ale póki się da to sobie jeszcze ten rok czy dwa pogram…
Problem w tym, że im dłużej się gra, tym więcej elementów przegladarka musi “obsłużyć” i procesor trochę narzeka. Powyłączane jest wszystko co nie jest niezbędne, pamięć wirtualna przydzielona maksymalnie dla systemu, itd- ale flash zżera wszystkie wolne zasoby. Więc przegladarka musi być jak najoszcżędniejsza, póki co najmniej zajmuje seamonkey, dzięki czemu flash działa lepiej…

555MB RAM - U mnie na palemoon 27.7.1 modyfikacja dla XP idzie na grafarma pl elegancko:

Dziękuję:) Sama przeglądarka nawet sprawna, ale gdy doszło do odpalenia gry, to zawiesiło mi system xD Znaczy też nie lubi flasha.

Slimjet ma flasha własnego. Radziłbym odinstalować z laptopa wszelkie flashe oraz tego Slimjeta, a następnie zainstalować Slimjeta “na czysto”, nie instalując żadnego flasha. No i dopiero w ten sposób sprawdzić czy Slimjet daje sobie radę z ową grą.

1 polubienie

Dzięki, ale to że gra się odpala, to jeszcze o niczym nie świadczy. Nowa farma działa i śmiga piorunem na wszystkim- pod warunkiem, że zaczynam próbnie inną farmę.
Palemoon też nie udźwignął- co prawda nie posypało się, ale przy zalogowaniu na własne konto działa jak muł.
W wypadku, jak się ma farmę na 200 poziomie, 300 zaprzyjaźnionych “farmerów” z którymi masz interakcje- przestaje być różowo. Gra niestety składa się z tysięcy elementów swf- jak co tydzień dostajesz/dokupujesz z 2-5 nowych zwierząt i maszynek, to w ciągu 5 lat się uzbierało i w porywach wyświetlanie tego wszystkiego sam flasplayer zjada 70%CPU i często sporo ponad 900 000 K pamięci.
I tak fajnie ze twórcy poszli na rękę i można wyłączyć animację elementów, co ulżyło- przy animowaniu tych obrazeczków potrafiło kończyć się bluescreenem.
Pograłabym sobie jeszcze trochę bez obawy, że zarżnę staruszka, do którego mam sentyment;)

O, i to może być to! Dziękuję, po tym na razie śmiga jakby ciut lepiej niż na seamonkey. Zobaczę w praniu, czy się nie posypie;)
Podoba mi się też, że ma własny menadżer zadań, bo systemowy nie rozróżnia procesów- pokazuje 4 procesy slimjet.exe

Odinstaluj wobec tego wszelkie inne przeglądarki (poza Internet Explorerem!), bo tylko zaśmiecają Vistę.

IE z visty ciężko usunąć, nawet jak człowiek chce :wink:
Dzięki za pomoc!

Mam Slimjeta na Viście 32bit i sam aktualizuję flasha do najnowszych wersji. Działa

Firefox 52 esr nie daje rady?


Jak sam aktualizowałem system na starszym sprzęcie to zauważyłem że na Windows 7/10 gry flash miały straszne opóźnienia - więc wtedy trzeba by rozbudować najlepiej komputer (a na XP chodziły OK - może to przez to że on zużywał z 300 MiB RAM a nie prawie 1 GiB).

No jakoś niezbyt FF się dogaduje z moim sprzętem i nie wiem czemu nie chce flasha. Nie upieram się- seamonkey mi pasowała, slimjet jeszcze bardziej.
Też zauważyłam, że flash działa o niebo lepiej na starszych i gorszych komputerach, niż tych lepszych, szybszych i nowocześniejszych. Flash jest koszmarem- zeżre zasobów ile dasz i jeszcze ciut więcej.

Zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem: Na DP jest do pobrania emulator androida.
https://www.dobreprogramy.pl/BlueStacks-App-Player,Program,Windows,35569.html
Są też apki do androida - chodzi o to “wiejskie życie”.
https://www.dobreprogramy.pl/Wiejskie-Zycie,Program,Android,65883.html
Ponoć na androidzie to idzie lekko, nawet przeglądarki na andku - do wyboru.

Emulator androida zaczyna się od visty. Można to wykorzystać, póki jest i gra też do pobrania.

Pytanie czy stan gry (poziom) jej/jemu przejdzie na wersje APK i co do flasha na androdzie:

  • stary w Firefox 45 lub podobnie starej (gdzie twórca nie odciął aktywacji flash)
  • coś w stylu puffin browser że serwer przetwarza plik flash i nam wyświetla to na kanwie html5 (nie polecam wygląda to jak mocno skompresowane obrazki jpg).

Każdy emulator to duży narzut na wydajność, bo oprócz samej gry musisz jeszcze obsłużyć emulator. Czyli zamiast obsługi Flasha musisz obsługiwać cały system Androida. Cienko to widzę.