Poszukuje przeglądarki intnernetowej na windows XP oraz kilka pytań odnośnie FF

Czy jeśli mam zainstalowany na windows XP proffesional Adobe flash player i silverlight to żeby dobrze działały mi filmy online na Firefox 49.0 i nie przycinały się to musze zainstalować Shockwave Player ?
Powiedzcie mi proszę jaką inną przeglądarkę oprócz firefox możecie mi polecić na windows XP ? Żeby wszystko w niej działało sprawnie i się nie przycinało ? mam 1,47 GB pamięci ram.

Starsze wersje Firefox i Slimjet Browser 10

Napisałem, źe oprócz Firefox a ten mi tu ładuje, że starsze wersje firefox. - Masakra.
Czy ktoś, kto się zna może mi pomóc w tym temacie ?

na win xp masz ff 52.0.3 ESR lub chrome 49 lub tez przerobka chromium 54

Odpowiedz jest tylko jedna OPERA najlepiej

W najnowszej wersji ta opera czy jakaś wersja specjalna na windows XP ?

Ja proponuję Slimjet 10.0.13.0

http://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php

Możesz pobrać stamtąd też wersję portable, działa identycznie do tej zainstalowanej.

1 polubienie

Slimjet dziś testowałem w wersji portable i jakoś mnie nie powalił na kolana. Próbowałem pobrać motywy, ale też jakoś mnie nie przekonały. Długo mi się ta przeglądarka uruchamiała i jakoś szybko stron nie wczytywała. Czy ktoś może mi jeszcze coś polecić na windows XP ?
I co z tym:
Czy jeśli mam zainstalowany na windows XP proffesional Adobe flash player i silverlight to żeby dobrze działały mi filmy online na Firefox 49.0 i nie przycinały się to musze zainstalować Shockwave Player ?

Nie musisz instalować shockwave. Jeśli filmy przycinają to najpewniej procesor nie wyrabia. XP w połączeniu ze starszymi wersjami przeglądarek (brak wsparcia) słabo radzi sobie z akceleracją sprzętową, a swoje na pewno dokłada przestarzała specyfikacja (brak akceleracji ze strony grafiki dla vp9 i innych kodeków html5).

SeaMonkey 2.46, Opera 12.18 do tego noscript.

Powiedzcie mi proszę czy jeśli np. mam system 32 bitowy a zainstalowałem Adobe flash player 64 bitowy i silverlight 64 bitowy to dobrze jest ? lub jeśli mam system 64 bitowy a ja zainstalowałem flash player i silverlight 32 bitowy to może tak być ? bo nie wiem jak sprawdzić jaką mam wersje systemu ?
Czy to może mieć wpływ teraz na oglądanie filmow ? w sensie ich przycinanie ?

Bzdury piszesz, jak masz 32 bitowy system to nie zainstalowałeś programów pod system 64 bitowy.
A poza tym XP w wersji polskiej był tylko 32 bitowy, więc wszystko co zainstalowałeś jest 32 bitowe lub mniej (np. starsze programy 16 bitowe).

Natomiast warto wiedzieć, że w znakomitej większości przypadków, zwłaszcza na starszym sprzęcie, lepiej działają systemy i programy 32 bitowe (te ostatnie nawet na systemie 64 bitowym). Tylko w niewielu przypadkach na 64 bitowym systemie lepszym wyborem jest program 64 bitowy.

Powiedzcie mi proszę czy jeśli w wersji 49.0 firefoxa będę miał dodane w about:config rozne ustawienia itd. i jak później zrobie sobie aktualizacje do wersji 38 esr to czy strace te utawienia firefoxa w about:config ?

Daj sobie spokój z tym , firefoxem , firefox jest popularna marka auta ale ciągle wymaga wizyt w warsztacie.
Mam z tą przegłądarą same złe zdarzenia.
Ja też mam słaby komp z win xp i nigdy nie zapomne jak na frajerfoxie na jednej karcie szukająć ulicy na streetview przeglądarka ta po kilku przesuwaniach załapała frizz ona dostała zwiechy i całe czarne okienko nie tylko środek - system był aktywny bo mycha i flaga na guziki ragował.
Wkurzyłem się sytuacja powtórzyła się 2 razy … Poszedłem na Opere (miałem zainstal od dawna) nic nie ścieło.
Frajerfox strasznie syfi w rejestrze jak i na dysku - jak byś teraz zarzucił zasieranie śladów czyszczenie Glarry Utillisem to jakieś 800mb zwolni(zrób sceena).
Czy frajerfox ma w końcu multitasking , źe jedna karta to jeden otwarty proces ? Nie sądze !
Przepaść 10lat za Chromem (chrome to wymyśliło oszczędza zasoby procesor i ram ).
Opera ma jeszcze kilka fajnych opcji, ale to już trzeba posiadać win7.

Firefox mocno zmienia się z wersji na wersję. Dobrze jest zrobić reinstalkę na czysto jeśli są problemy lub resetowanie z poziomu menu. To ile fx ma używać danych offline można ustawić. Nie kojarzę podobnych ustawień w chrome. Jeśli ustawisz 800MB to tyle przeglądarka zapisze maksymalnie jako cache. Nie można powiedzieć że to śmiecie, dane cache wpływają pozytywnie na krótsze czasy ładowania stron, a kilkaset MB to nie problem wobec terabajtowych pojemności hdd w dzisiejszych czasach. Chrome i opera też zapisują cache, więc nie zganiaj fx za bałagan. Problemy z czarnym ekranem pojawiały się na starszych wersjach przy niektórych konfiguracjach. Najnowsza wersja + ewentualny reset rozwiązuje problem. Wielozadaniowość już jest w Firefox. Jednak wbrew temu co piszesz nie ma zmniejszyć użycia pamięci RAM czy procesora, a zwiększyć wydajność i stabilność, kosztem większego użycia zasobów. Coś za coś. Akurat Firefox wypada lepiej od chrome pod względem użycia zasobów i jest to przeglądarka szczególnie polecana pod słabsze konfiguracje.

Jeśli nadal masz problemy z przeglądarkami warto zastanowić się ostatecznie nad zmianą systemu na jakiegoś linuxa z lekkim środowiskiem graficznym. Rozwiązania jakie proponowali użytkownicy wyżej są dobre jednak do czasu.

nie mam zamiaru nic ustawiać pozmniejszać i czytać jak robić config… Jak programistą się nie chciało.
Opera świetnie zarząda pamięcią i jest super napisana zaiwania !! Zrozum że mozilla to frajer i nie przebił się też z systemem ani z przeglądarką na smartfony.

I dalej nie wiem czy te dane w about:config w ff wersji 49.0 strace jesli przeintaluje ff do wersji 39.0 esr lub do wersji 52.0 ?

starsza wersja IceDragon (chyba że najnowsza się wgra)

Co to ma byc ? Jaja se robisz czy co ?