Poszukuję przełącznika do komputera słuchawki/głośniki

Czy istnieje coś w rodzaju przełącznika do komputera, pod który podłączyłbym słuchawki i głośniki, a potem tylko używał jakiegoś przycisku zależnie od tego, czy dźwięk ma płynąć z głośników lub ze słuchawek? Proszę i przykłady najlepiej z Allegro.

a nie mozesz sam sobie czegos takiego zrobic ? jeden jack meski do OUT w kompie i do tego jacka dolutowac odpowiednio dwa żeńskie i na kablu od sluchawek wmontowac przelacznik. jezeli dobrze zlutujesz i nie bedzie zimnego lutu to powinno dobrze grac… przelacznik to chyba wiesz jak wlutowac … w ten sposob mozesz podlaczyc do jednego jacka zenskiego sluchawki a do drugiego HiFi. sygnal poleci na dwa odbiorniki…jezeli chcesz na sluchawki - wylaczasz hifi… jezeli na hifi to nie musisz odlaczac nawet sluchawek a przelacznik na sluchawkach na wszelki wypadek jakby przy dwoch podpietych odbiornikach sygnal znaczaco oslabl. musisz sprawdzic czy sygnal nie oslabnie jak tak to wlutuj na kablu do sluchawek wylacznik … ale najpierw zrob sobie albo kup taka rozdzielke (dostaniesz ja w kazdym mozliwym elektronicznym sklepie za pare zl… ale lepiej zrobic samemu:D i z doswiadczenia wiem ze takie kupowane rozdzielki prawie zawsze sa skaszanione)…daj znac co kombinowales

p.s.od paru lat wstecz w MoBo (płyta gl) sa zintegrowane wielokanalowe k.dzwiekowe i istnieje mozliwosc podpiecia kilku odbiornikow… ja tak mam i nie potrzebuje zadnych rozdzielek przelacznikow

Chyba kupię zwykły rozgałęźnik 2xmini jack i jeśli będę miał zamiar używać głośników, to po prostu wyciszę słuchawki i po kłopocie.