Poszukuję przełącznika do komputera słuchawki/głośniki

(zgredzio) #1

Czy istnieje coś w rodzaju przełącznika do komputera, pod który podłączyłbym słuchawki i głośniki, a potem tylko używał jakiegoś przycisku zależnie od tego, czy dźwięk ma płynąć z głośników lub ze słuchawek? Proszę i przykłady najlepiej z Allegro.

(Impel) #2

a nie mozesz sam sobie czegos takiego zrobic ? jeden jack meski do OUT w kompie i do tego jacka dolutowac odpowiednio dwa żeńskie i na kablu od sluchawek wmontowac przelacznik. jezeli dobrze zlutujesz i nie bedzie zimnego lutu to powinno dobrze grac... przelacznik to chyba wiesz jak wlutowac ... w ten sposob mozesz podlaczyc do jednego jacka zenskiego sluchawki a do drugiego HiFi. sygnal poleci na dwa odbiorniki..jezeli chcesz na sluchawki - wylaczasz hifi.. jezeli na hifi to nie musisz odlaczac nawet sluchawek a przelacznik na sluchawkach na wszelki wypadek jakby przy dwoch podpietych odbiornikach sygnal znaczaco oslabl. musisz sprawdzic czy sygnal nie oslabnie jak tak to wlutuj na kablu do sluchawek wylacznik .. ale najpierw zrob sobie albo kup taka rozdzielke (dostaniesz ja w kazdym mozliwym elektronicznym sklepie za pare zl.. ale lepiej zrobic samemu:D i z doswiadczenia wiem ze takie kupowane rozdzielki prawie zawsze sa skaszanione)..daj znac co kombinowales

p.s.od paru lat wstecz w MoBo (płyta gl) sa zintegrowane wielokanalowe k.dzwiekowe i istnieje mozliwosc podpiecia kilku odbiornikow.. ja tak mam i nie potrzebuje zadnych rozdzielek przelacznikow

(zgredzio) #3

Chyba kupię zwykły rozgałęźnik 2xmini jack i jeśli będę miał zamiar używać głośników, to po prostu wyciszę słuchawki i po kłopocie.