Poszukuje routera do internetu mobilnego do 150 zł

(_D_@_N_!_0_) #1

Witam, poszukuję  routera do 150 zł przeznaczonego głównie do internetu mobilnego na kartę (z Play). Czy za te pieniądze, można coś konkretnego kupić? Kompletnie się nie znam na takich urządzeniach, możecie coś doradzić? Chciałbym aby była możliwość ustawienia WPA2 i czy jeśli internet ma jakieś limity to ten router nie będzie ich wyczerpywać? Czy za taką kwotę można kupić router z obsługą LTE? Z góry dzięki za informacje i pomoc!

(Stormiak12) #2

Tutaj masz w dobrej cenie sprzęcik Huawei:

http://www.skapiec.pl/site/cat/9/comp/11922081

Który oferuje LTE. Możesz się nad nim zastanowić. Sam obecnie korzystam z jego poprzedniej wersji. Ma LTE , nie narzekam.

Druga sprawa to czy to LTE Ci się  w domu włąćza :wink: Bo mi obecnie jedynie w jednym pomieszczeniu. 

(_D_@_N_!_0_) #3

Przepraszam, zapomniałem dodać o najważniejszym, chciałbym aby ten router udostępniał sieć Wi-Fi jak klasyczne routery. Czy istnieją takie w takiej cenie?

(Remix) #4

Hej, widzę, że temat jest nieco starawy, ale może coś pomogę…

Na początek warto by było sprecyzować czego konkretnie chcesz, bo widzę, że nie jesteś pewien. Router to router, a modem to modem, musisz się zdecydować. Jeśli chcesz czegoś mobilnego, to oczywiście modem jest najlepszy, jeśli natomiast chcesz coś bardziej zaawansowanego, to trzeba szukać zestawu modem + router lub czegoś w rodzaju AirBox’a od Orange – czyli taki modem z wbudowaną funkcją routera WiFi.

Piszesz o Play, więc zakładam, że modem już masz (Play dodaje je jak po 1zł), chyba, że jest inaczej, to wyprowadź mnie z błędu.

Jeśli nie masz modemu, to trzeba kupić router z wbudowanym slotem na kartę SIM lub zestaw modem + router lub jeśli to ma być mobilne, to coś na wzór AirBox’a.

Co do samego routera, problemu nie ma i w zasadzie wybór jest jeden: TP-LINK TL-MR3420 – ma wszystko czego potrzeba, dodatkowo mieści się w cenie 150zł. Ja wyciągnąłem na nim w Orange na dwóch lokalizacjach (Wrocław i Bydgoszcz) następujące wyniki:

MBSLOTLTE.jpg

mbsbydlte.jpg

Wyniki całkiem przyzwoite. Użyłem do tego modemu HUAWEI E-389u-1

Oczywiście w takim układzie musisz mieć modem LTE, co wiąże się z dodatkowym kosztem (dobry to koszt od 250-400zł) lub zdobyciem takowego od operatora – w Twoim przypadku Play. Warunkiem jest jeszcze to, że dany sprzęt jest na liście kompatybilnych urządzeń z tym routerem. Gdybyś chciał go kupić, to koniecznie V2. Jak masz ochotę poczytać coś więcej, to zapraszam tutaj.

Innym rozwiązaniem jest coś na wzór AirBox’a od Orange – TP-LINK M7350 – to już wydatek rzędu 500zł.

Możesz tych sprzętów szukać na Allegro, pewnie będzie taniej lub jakichś innych tańszych.

To są tylko przykłady, mam nadzieję, że coś Ci to rozjaśniło sytuację. W razie pytań pisz śmiało.