Poszukuję serwis kart graficznych

Witam.

Szukam jakiś dobry i sprawdzony serwis naprawiający karty graficzne [PC] pogwarancyjne.

Karta to nvidia.

Jakiś punkt odniesienia - miasto/co padlo? Jak rebailing/padniete pamieci, etc. to wee Wroclawiu np. http://www.aid-serwis.com.pl/reballing-lutowanie (nie są tani, ale dobrzy). Inne rzeczy też robią i raczej szybko Ci powiedzą, czy dana rzecz jest warta/możliwa do naprawy.

Miasto nie jest konieczne, wyślę kurierem. Co padło trudno stwierdzić. W czasie gry doszło do nagłego zamrożenia obrazu. Po zresetowaniu komputera wętylator działa, brak obrazu.

Dzięki bachus.

Zadzwoń najpierw - czasem mnie wkurzają, ale na serwisie siedzą fachowcy i się dowiesz, czy da się naprawić - nie robią fuszerki z wrzuceniem karty do piekarnika na pól godziny i że po miesiącu znowu padnie, mają porządny sprzęt. Dowiedz się, czy naprawa się oplaca. Z ciekawości jak coś będzie wiadomo - daj proszę znać w tym wątku co bylo uszkodzone/jaka k.graficzna i jaki byl koszt naprawy.

To nie musi być usterka karty grafiki. Sprawdź ją w innym kompie zanim wyślesz do naprawy.

Dzwoniłem telefony nieaktualne, więc wyślę e-maila. Dokładnie chodzi mi o jakość naprawy. To z tym piekarnikiem też czytałem gdzieś na forum. Karta to Geforce GTX 690, więc warto spróbować.

Jak wspomniano - masz pewność, że to k.graficzna, a nie slot w komputerze, albo zasilacz?

Jak napisałem komputer działa na karcie zastępczej [bliźniaczej].

bachus

Otrzymałem odpowiedz od A&D SERWIS Europejskie Centrum Serwisowe:

Z uwagi na problemy z dostępnością do komponentów BGA niezbędnych do przeprowadzania napraw kart graficznych do komputerów stacjonarnych, zmuszeni jesteśmy do wycofania tej oferty z usług naszej firmy. Zdecydowana większość usterek wymaga wymiany układów na nowe, reballing w kartach się nie sprawdza i obarczony jest olbrzymią ilością zwrotów reklamacyjnych. W związku z powyższym do czasu pozyskania nowego dostawcy układów BGA zmuszeni jesteśmy wycofać się z napraw kart graficznych do komputerów PC. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Jakieś inne propozycje odnośnie serwisu?

Ja bym to przyjął to wiadomości, albo pomęczył kartę samemu wypiekaniem w piekarniku, abo opalarką do drewna - w przypadku mojego laptopa co 6-8 miesięcy muszę czynność powtórzyć.

99% sytuacji to zimne luty - czasami wystarczy podgrzać (nadtopić spoiwo) i “trzyma” kolejne pół roku. Ja swoją k. graficzną zabezpieczam elementy z tworzyw sztucznych (owijam folią aluminiową…) i wrzucam na 5-10 minut na 220oC do piekarnika z termoobiegiem :>

Ok. Dzięki. Spróbuję zastosować się do przepisu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać po wypieku.

Zeszło mi trochę czasu na ,metodę grzewczą’’ ze względu na czas i odpowiednie wkrętaki ,torx’’ No i z tego wszystkiego zapomniałem odpisać. Niestety wypiek nie pomógł w tym przypadku, ale warto było spróbować.