Poszukuje silverfast se 6.5

Witam !

Tak jak w temacie poszukuję demo silverfast se 6.5 dedykowanego pod skanery canona.Na oficjalnej stronie silverfast można ściągnąć 8,ale jednak zależy mi na 6.5

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

a dokladnie jaki model canona?

Znalazłem coś takiego: LINK

Wygląda na to, że da się pobrać demówkę 6.6.

5600F,

Saeros -> właśnie niby jest napisane 6.6 a jak klikasz dalej i jesteś na finalnym etapie to wyskakuje wersja 8 :frowning:

No tak, też mnie to zdziwiło ;/

Liczyłem na to, że przemianowali go na ten “X-Ray 6.6”.

bedzie tobie trudno znalezc, bo i oprogramowanie nie nowe, a i sterowniki sa dedykowane tylko dla odpowiednich

typow skanerow jak i systemow

polecilbym inne oprogramowanie vuescan

http://www.hamrick.com/

No właśnie, nie tak hop z tym.

Zależy, do czego chciałbyś używać akurat SilverFasta.

Ja się przypadkiem dowiedziałem, że do naszego redakcyjnego Epsona V700 dorzucali ten soft, zachęcony opisami odnalazłem rzuconą na dno szuflady płytę, zainstalowałem. Spodziewałem się nie wiadomo czego, a okazało się, że to żadna rewelacja. Przynajmniej w kategorii wierności kolorów.

Moduł CMS oczywiście jest; ustawiony jak trzeba: skanuj wg własnego profilu skanera (dołączony niby specjalny, konkretny pod model OEM-owy profil), output w Adobe RGB - skanuję prosto do Photoshopa. Efekt beznadziejny.

Tak samo ustawiony domyślny soft dołączany ze sterownikiem Epsona daje nieporównywalnie lepsze efekty. Przyjmując pewien margines błędu (świecenie monitora, rodzaj papieru skanowanego wydruku) mogę powiedzieć, że dostaję dokładnie tak samo wyglądający plik obrazu jak wydrukowana odbitka.

Czyli krótko mówiąc, jeśli zależy Ci na kolorystyce bez zabawy w ustawieniach programu, SilverFasta odradzam :stuck_out_tongue: