Poszukuję skanera

Witam :slight_smile:

Chciałbym sprawić sobie skaner. Przeglądałem mnóstwo stron internetowych ze sprzętem komputerowym, ale za każdym razem mam wrażenie, że wszystkie skanery są niemal identyczne i w podobnej cenie. :lol: Dlatego proszę was o pomoc w wyborze.

Jaki chcę skaner?

:ok: prosty w użyciu

:ok: normalnych rozmiarów, niezbyt ciężki

:ok: ma skanować przede wszystkim zwykły tekst na kartce A4

:ok: czasem skanowałbym zdjęcia, przydałaby się przyzwota jakość

:ok: nie z Allegro, najlepiej dostępny w normalnym sklepie albo przynajmniej w internetowym

:ok: najważniejsze, żeby był przyzwoity - nie jakieś tanie dziadostwo, które się rozpadnie po paru dniach

:ok: przyzwoita cena :wink:

Pozdrawiam :!:

To znaczy ile możesz przeznaczyć na ten skaner jest sporo teraz tego sprzętu.

200-300 zł :slight_smile:

To cudo powinno spełnić wszystkie Twoje oczekiwania:

Mustek BearPaw 2448 CU Pro

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8958

Posiadam go od ponad roku i jestem bardzo zadowolony 8)

Jeden z komentatorów na tej stronce napisał coś takiego:

Jak to jest ze skanowaniem książek? Bo to też jest w sumie ważne :slight_smile:

a tak, że są one chronione prawem autorskim :stuck_out_tongue:

jakie ma znaczenie czy skanuje się książkę - posiadającej wiele stron, a zwykłej kartki ??

procedyra jest identyczna :smiley:

tutaj ważniejsze jest mianowicie to, czy chcemy skan w postaci bitmapy, czy w postaci pliku *.txt - jeśli chcemy edytować zeskanowany tekst, to tutaj niestety potrzebny jest dobry program OCR - więc warto sprawdzić, czy kupując skaner mamy dodatkowe oprogramowanie

Praktycznie każdy scaner ma taki minus. Fakt skanowanie grubych książek wymaga trochę kombinacji ale jest to możliwe.

Nie, bez żadnych edycji. Potrzebuję skanera działającego jak ksero, tylko że oczywiście zapisującego obraz na komputerze. :slight_smile:

Jakieś inne propozycje? Co Wy byście wybrali?

pod względem jakości uzyskiwanych skanów polecam skanery HP - niestety dość drogie, ale za jakość, wydajność i efekt końcowy trzeba płacić

A ma ktoś jeszcze skaner za ok. 200 zł w domu? Jeśli tak to jaki i czy go poleca :?:

Witam.

Canon LiDe 35 - cena około 270 PLN.

Pozdrawiam : Marian

Ja polecam produkt Canona, sam posiadam model N670U i lezy on u mnie juz ok. 2 lat. 0 Problemow i jakosc dobra jak za to co za niego dalem… Jest ultra Cienki i leciutki.

Teraz nie widze tego modelu ale mysle ze podobne modele tej marki sa rownie dobre:

3000EX 229 zl

Lide 20 185 zl

Ze skanowaniem ksiazek nie ma problemu bo jest zmyslnie obudowa zrobiona, nie tak jak u innych ze sie rusza tylko w gore i w dol, ale jest tez mozliwosc wysuniecia w gore docisku (tego na gorze :P) a to bardzo ulatwia sprawe :stuck_out_tongue: