Poszukuję skanera

(Andrzej J) #1

Witam :slight_smile:

Chciałbym sprawić sobie skaner. Przeglądałem mnóstwo stron internetowych ze sprzętem komputerowym, ale za każdym razem mam wrażenie, że wszystkie skanery są niemal identyczne i w podobnej cenie. :lol: Dlatego proszę was o pomoc w wyborze.

Jaki chcę skaner?

:ok: prosty w użyciu

:ok: normalnych rozmiarów, niezbyt ciężki

:ok: ma skanować przede wszystkim zwykły tekst na kartce A4

:ok: czasem skanowałbym zdjęcia, przydałaby się przyzwota jakość

:ok: nie z Allegro, najlepiej dostępny w normalnym sklepie albo przynajmniej w internetowym

:ok: najważniejsze, żeby był przyzwoity - nie jakieś tanie dziadostwo, które się rozpadnie po paru dniach

:ok: przyzwoita cena :wink:

Pozdrawiam :!:

(Meteo17) #2

To znaczy ile możesz przeznaczyć na ten skaner jest sporo teraz tego sprzętu.

(Andrzej J) #3

200-300 zł :slight_smile:

(fiesta) #4

To cudo powinno spełnić wszystkie Twoje oczekiwania:

Mustek BearPaw 2448 CU Pro

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8958

Posiadam go od ponad roku i jestem bardzo zadowolony 8)

(Andrzej J) #5

Jeden z komentatorów na tej stronce napisał coś takiego:

Jak to jest ze skanowaniem książek? Bo to też jest w sumie ważne :slight_smile:

(Monczkin) #6

a tak, że są one chronione prawem autorskim :stuck_out_tongue:

jakie ma znaczenie czy skanuje się książkę - posiadającej wiele stron, a zwykłej kartki ??

procedyra jest identyczna :smiley:

tutaj ważniejsze jest mianowicie to, czy chcemy skan w postaci bitmapy, czy w postaci pliku *.txt - jeśli chcemy edytować zeskanowany tekst, to tutaj niestety potrzebny jest dobry program OCR - więc warto sprawdzić, czy kupując skaner mamy dodatkowe oprogramowanie

(fiesta) #7

Praktycznie każdy scaner ma taki minus. Fakt skanowanie grubych książek wymaga trochę kombinacji ale jest to możliwe.

(Andrzej J) #8

Nie, bez żadnych edycji. Potrzebuję skanera działającego jak ksero, tylko że oczywiście zapisującego obraz na komputerze. :slight_smile:

Jakieś inne propozycje? Co Wy byście wybrali?

(Monczkin) #9

pod względem jakości uzyskiwanych skanów polecam skanery HP - niestety dość drogie, ale za jakość, wydajność i efekt końcowy trzeba płacić

(Andrzej J) #10

A ma ktoś jeszcze skaner za ok. 200 zł w domu? Jeśli tak to jaki i czy go poleca :?:

(Maryś) #11

Witam.

Canon LiDe 35 - cena około 270 PLN.

Pozdrawiam : Marian

(Dod) #12

Ja polecam produkt Canona, sam posiadam model N670U i lezy on u mnie juz ok. 2 lat. 0 Problemow i jakosc dobra jak za to co za niego dalem... Jest ultra Cienki i leciutki.

Teraz nie widze tego modelu ale mysle ze podobne modele tej marki sa rownie dobre:

3000EX 229 zl

Lide 20 185 zl

Ze skanowaniem ksiazek nie ma problemu bo jest zmyslnie obudowa zrobiona, nie tak jak u innych ze sie rusza tylko w gore i w dol, ale jest tez mozliwosc wysuniecia w gore docisku (tego na gorze :P) a to bardzo ulatwia sprawe :stuck_out_tongue: