Poszukuję skryptu chatu


(krzysiek1312) #1

Witajcie

Poszukuję darmowego skryptu umożliwiającego mi prowadzenia chatu.

Wczoraj zainstalowałem skrypt AjaxChat. Bardzo fajny, polskie locale, emotki, BBCode. Wszystko pięknie.

Mam jednak dwa problemy z tym skryptem.

Otóż chat ten ma być dla zamkniętej grupy osób. Mianowicie 80osób. Dostęp do pokoju może mieć tylko określona przeze mnie liczba osób.

W AjaxChat owszem, można założyć konta, ale tylko przez Admina dopisując nick i hasło w pliku. Jest to niewygodne i czasochłonne, ale jestem jeszcze w stanie to zrozumieć. Problem jest w tym, że owy skrypt generuje bardzo dużo wpisów do bazy przez co nie wyrabia już przy paru osobach. Owszem mam płatny hosting, ale nie daje sobie rady z takim napływem wiadomości. Owszem można usuwać archiwum, ale znowu.. ręcznę usuwanie takich wpisów uzależnia mnie od regularnego usuwania wpisów z bazy. Owszem skrypt oferuje możliwość kasowania archiwum, ale tylko po X dniach, a nie X minutach czy godzinach.

Pokój musi być albo na hasło albo najlepiej dla określonej liczby osób, które ja mogę wybrać. Miło by było, gdyby owe userzy mogli się sami rejestrować, a ja sam mógłbym wybierać kto do pokoju wejdzie, a kto nie.

Poszukuję skryptu .. wiadomo z emotkami, z powyższą funkcją. Najlepiej w polskiej wersji językowej i darmowy.

Ktoś zaproponował mi "FlashChata". Link do strony: http://www.tufat.com/script2.htm.

No i faktycznie. Ciekawie wygląda, ciekawe funkcje, polska wersja językowa.

Jednak czy ktoś ma ten chat u siebie może coś więcej powiedzieć ? Jak się sprawdza? Czy można tam ustawić dostęp do pokoi dla wybranych userów ?

Może jest Wam znany jakiś inny skrypt tego typu ?


(mario@) #2

http://www.phpfreechat.net/ luknij na ten skrypt. Zawsze wszystko można zabezpieczyć poprzez php - logowanie.