Poszukuję skryptu (PHP) zakładającego folder użytkownika

Witam,

poszukuję (tak jak w temacie) skryptu w PHP zakładającego folder użytkownika. tzn, użytkownikowi po założeniu konta, automatycznie tworzony jest katalog na jego pliki, tak, aby po uploadzie wysyłane były właśnie do tego konkretnego miejsca. Jeśli ktokolwiek może służyć pomocą, będę bardzo wdzięczny!

http://pl.php.net/manual/pl/function.mkdir.php

liczyłem raczej na jakieś konkretne rozwiązanie, niż na link do manuala (który z resztą znam :slight_smile: ) Zwróciłem się z prośbą, bo może ktoś z Was ma taki skrypt gotowy. Oczywiście, dziękuję za jakąkolwiek pomoc (także za powyższy link).

<?php

if (isset($_POST['user'])) {

 $katalog=$_POST['user'];

 mkdir ("$katalog", 0777);

}

?>

Dzięki :slight_smile: jest mały problem - skrypt przechodzi bez mrugnięcia okiem, ale… folder się nie tworzy. Sam napisałem coś podobnego wczoraj, i myślałem, że gdzieś zrobiłem błąd ale nie… Nie wyświetlają się żadne błędy (mimo, że celowo włączyłem informowanie o każdym problemie)

Bo nie nadałeś chmoda na katalog w którym mają być tworzone nowe :wink:

wszystko niby działa, dziękuję ;)))

mam do Was jeszcze jedno pytanko - chcąc nadać chmod w Windows, można to zrobić np. za pomocą Total Commandera, pytanie jednak, dlaczego pomimo takiej zmiany, po restarcie wszystko wraca do stanu poprzedniego (czyli niedziałającego). OS to Vista Home Basic.

bo windows nie obsługuje czegoś takiego jak chmod

w takim razie gdzie leży problem ?

w takim razie jaki problem?

ok, nie ważne. w każdym razie chodziło o “powracanie” do wcześniejszych ustawień. Myślę, że warto zakończyć temat. Pozdrawiam :slight_smile: