Poszukuję SP 1 Windows XP


(Kamilgruszka) #1

Witam ,

Mam problem dość głupi :stuck_out_tongue: ponieważ poszukuję windows SP 1 do XP i nie mogę nigdzie znaleźć a bez tego nie zainstaluję ani sterowników do karty dź. net frameworków itp. Zrobiłem format komputera no i teraz mam problem bo bez tego ani rusz a szukam tego od dobrych 3 godzin .

Jeżeli to nie ten dział proszę o przeniesienie oraz jeżeli ktoś ma to proszę o udostępnienie tego oprogramowania :slight_smile:


(Liwt) #2

Jak nie możesz znaleźć SP1 to zainstaluj SP2 lub SP3 - wyższe wersje zawierają poprawki z niższych :wink:


(XMan) #3

Zainstaluj Windows XP Service Pack 2.

Później możesz zainstalować Windows XP Service Pack 3.

Aby zainstalować SP3 musisz wcześniej posiadać SP1 lub SP2.


(tadeusz242) #4

Tu masz stronkę windows SP 1 do XP

http://download.komputerswiat.pl/sterow ... dows-xp-pl


(darek0107) #5

Co wy za brednie piszecie. SP3 instaluje się na czystym XP. Nie musisz mieć żadnego Sp1 lu SP2. Sp3 ma wszystko w sobie. Albo zintegruj sobie płytę XP z SP3

Tu masz oficjalny opis:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705, ... razem.aspx


(Jusko) #6

A to dziwne - mam oryginalny Windows XP w wersji, jak został wydany w 2001 roku, zero jakichkolwiek poprawek czy service packów, goły system z 2001. I jakoś SP3 nie może ruszyć bez wcześniejszego SP2. Na takim systemie możesz instalować od razu SP2, lecz nie 3. Chyba, że są na to jakieś triki - XP to ładnie shackowany już system.


(bujacz) #7


(Adjweb) #8

Po coś poszukuje SP1 żeby doinstalować a potem SP3, a nie zabawa z nLite :slight_smile:

SP2 -->> SP3 :slight_smile:


(darek0107) #9

Ale nie trzeba instalować Sp1 żeby doinstalować SP3. Na XP podstawowym wystarczy doinstalować SP3 (on ma w sobie i sp1 i sp2). Wy to źle rozumiecie. Instalowałem Sp3 100 razy i integrowałem z płytą XP bez żadnego SP. To że pisze że Sp1 zawiera w sobie sp2 to znaczy że zawiera w sobie wszystkie poprawki bo w sp2 jest sp1. Tak jest na 100%. A do Andrzeja to po co Ci nLite żeby integrować dodatek. Masz w systemie narzędzie. Podałem przecież link. nlite to sobie możesz integrować sterowniki. A do GruchaKs - wal od razu Sp3 i nie słuchaj co tu piszą.

http://www.microsoft.com/downloads/pl-p ... 22559d164e - przeczytajcie sobie tu (wymaga xP,XPsp1 lub XP sp2) i nie piszcie głupot bo wprowadzacie kolegę w błąd !!


(XMan) #10

@darek0107:

może instalowałeś 100 razy ale z zintegrowanej płytki z SP3 a to już jest co innego :wink:

Piszemy o instalacji SP3 bez płytki zrobionej za pomocą nLite na już zainstalowanym systemie.

Instalowałem wielokrotnie - sprawdź moje posty :

czym-jest-naszprycowany-sp3-t240752.html?hilit=Service%20Pack%203

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- ... +co+nowego?

zainstalowaniu-sp3-windows-wolno-dziala-t241633.html

Jest ich dużo więcej...

Na przyszłość proszę o trochę delikatniejsze odpowiedzi :frowning:


(darek0107) #11

@XMan

Ale ja Ciebie rozumiem tylko:

  • po pierwsze - integrację XP z dodatkiem czy to ap1 czy sp2 czy sp3 można zrobić za pomocą nLite, tylko po co używać do tego nLite jak w systemie jest polecenie INTEGRATE i ono do tego służy - ale jak kto woli.

  • po drugie - to jak masz zainstalowany na komputerze XP w wersji be żadnego dodatku a chcesz doinstalować SP3 to robisz tak : 1. Instalujesz WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe. 2. instalujesz SP3 - bez wcześniejszej instalacji Sp1 i SP2 bo Sp3 ma wszystko w sobie.

Najczęściej popełnianym błędem jest to, że jeżeli ktoś sobie zainstaluje XP bez Sp i nie doinstaluje tego Installera to może mu wywalić instalacja SP3 i wtedy nie wie o co chodzi i instaluje po kolei Sp1 (a tam on jest) potem Sp2 i dopiero Sp3. Ale niepotrzebnie.

A ponieważ zbliżają się Święta to musimy sobie wszystko wybaczyć i nie kłócić się albowiem to wszystko nie ma żadnego znaczenia w stosunku do wieczności :slight_smile:

Pozdrawiam