Poszukuję specjalnych słuchawek dokanałowych bezprzewodowych

Witam

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek.

Muszą być koniecznie dokanałowe i bezprzewodowe, wiem … takich jest masa, więc spróbuję zawęzić kryterium poszukiwań:

Pytania:

  1. Czy do takowych słuchawek można podłączyć opcjonalny kabel i używać jako zwykłych przewodowych ??

  2. Zwykle takie słuchawki ładuje się przez microUSB <-> USB, czy można dokupić coś co umożliwi mi ładowanie z gniazdka ??

  3. Detal: Czy ktoś w ogóle produkuje takie, które używają zarówno Wi-fi, jak i Bluetooth ??

Dlaczego takie pytania ??

Po pierwsze mam kompa z Wi-fi, po drugie mam stary telefon, który tylko obsługuje Bluetooth.

W jakich warunkach słucham muzy ??

Głównie przy bieganiu na długie dystansy oraz leżeniu w łóżku.

Najważniejsze: Jakie są priorytety ??

  1. Jakość - każdy detal, każda nutka, każdy rodzaj muzyki - od spokojnej do … wybuchowej

Mam też parę spokojnych utworów, które nie są tak głośne, jak reszta ( domyślam się, że chodzi o jakość nagrania ).

  1. Dodatki - m.in. powyższe pytania - najważniejsze są dla mnie 1 i 2 + oczywiście ładowarka i parę innych …

  2. Bateria - czasem “seanse” potrafią naprawdę się dłużyć.

  3. Cisza absolutna na zewnątrz i największa “moc” wewnątrz

Osobiście jestem przystosowany do wielu poziomów głośności nawet przez dłuższy czas, ale parę osób woli tradycją ciszę.

  1. Ładne wykonanie ( preferuję kolor czarny ) - nie za małe przyciski ( poprzedni, następny, głośniej, ciszej, wycisz + ew. inne ) - kiedyś trafiły mi się zbyt słujchawki ze zbyt małymi.

  2. Zasięg - mile widziany dość duży - słuchawki mają być na każdy przypadek, a problem odległości nie raz i nie dwa mnie tknął

  3. Waga i wygoda

  4. Cena - mogę zbierać, wolę kupić raz a porządnie

Znalazłem jakiś “Wielki test”, ale dają tam zwycięsców w poszczególnych kryteriach cenowych - mnie takie przedziały nie obchodzą.

W sklepach typu ceneo nie ma dość wielu kryteriów filtrujących wyniki, a Allegro … osobne poddziały dla dokanałowych i bezprzewodowyych - do wyboru do koloru.

Pytanko lekko haczy o temat: Czy są jakieś okulary ( fajne byłyby 3D ), które uzupełniałyby wrażenia płynące z tych słuchawek ??

Chodzi mi tu o okulary 3D na Bluetooth, a nie o okulary 3D do TV, ale coś uniwersalnego, jak słuchawki - tzn. bez dodatkowego oprogramowania itp. itd.

Może jakiś komplecik ??

Okulary wyżej to fantazja, ale są już takie czasy, że czasami warto spytać :smiley:

Macie może jakieś propozycje dla mnie ??

Patrz na to jaki mają zakres przenoszenia częstotliwości. Zazwyczaj od 20 do 20.000 Hz Człowiek i tak nie słyszy niższych, ani wyższych dźwięków (podobno). Nokia BH-505 miałem i byłem z nich zadowolony. Na drugim miejscu moc. Im większa tym lepiej, ale nie po to, żeby się ogłuszyć tylko, żeby grały czysto nawet przy ściszonych.

Ładować takie słuchawki pod byle czym albo pod byle komputerem to też ryzyko. O akumulator trzeba dbać :slight_smile: Z upływem czasu słuchawki zaczęły trzeszczeć, kiedy są podłączone pod ładowarkę. Napięcie musi być równe, albo ‘trochę’ wyższe niż ma bateria, a amperaż… natężenie i tak spada z upływem lat :wink: Im wyższe napięcie szybciej ją naładujesz, ale szybciej też ją zniszczysz.

Jeśli chcesz korzystać z tych słuchawek pod PC to śmiało przez bluetooth. Myślę, że nie ma co kombinować i jeśli takie w ogóle istnieją to pewnie drogie… Adapter pod komputerem musi być nie byle jaki. Miałem 4World na dobrym chipie więc działał spoko, ale producent olał serowniki bo przecież z Windowsem są… nie do moich słuchawek.

Co do częstotliwości, to zależy od człowieka …

Z tego co gdzieś wyczytałem, to podałeś maksymalne zakresy dla przeciętnego człowieka.

Pamiętajmy, że wśród szarej egzystencji panują też gracze i inne “super-ludki”, które niektóre ( zwykle pojedyncze ) funkcje mają podwyższone ( np. pamięć ).

Nie mam w priorytecie szybkiego ładowania.

Ważne by dość długo muza grała.

Ważne update:

Znalazłem opis ciekawego produktu z niskiej półki, lecz odpowiada on na dwa pierwsze moje pytania:

http://pclab.pl/art38068.html

Specjalny kompaktowy adapter do “konwersji” Bluetooth na Jack.

Ów słuchawki mają dwa wejścia micro-USB, co potwierdza moje przypuszczenia.

Co za tym idzie ów słuchawki stają się uniwersalne, a takie Wi-fi traci sens.

Zatem znalazłem odpowiedź na moje pytania.

Teraz proszę o rady dotyczące produktów z wyższej półki.

Zatem:

Poszukuję słuchawek bezprzeowdowych Bluetooth dokanałowych, które:

  1. Minimalny zakres częstotliwości wynosi: 20 do 20 000 Hz

  2. Mają adapter z wtyczką Jack w zestawie

  3. Posiada dwa porty - jeden dla adaptera, a drugi do ładowarki

  4. Ładowarka umożliwia ładowanie przez gniazdko i / lub przez podłączenie do PC z USB

  5. Ma ładny czarny design i rozsądne nie małe przyciski:

odtwórz/pauza, następny, poprzedni + regulacja głośności + odbieranie rozmów

  1. Najważniejszą cechą jest jakość dźwięku niezależnie od rodzaju muzyki ( cichej i spokojnej, czy szybkie i wybuchowej )

  2. Ma bardzo dobry zasięg Bluetooth

  3. Są głośne dla noszącego i ciche dla osób trzecich.

  4. Działają długo bez ładowania ( w 100% naładowane oczywiście )

  5. Ma w zestawie w miarę dużo wymiennych końcuwek najlepiej w różnych rozmiarach.

Update 2:

Znalazłem ciekawy model: Denon AH-W200 (AHW200)

Pytanie: Czy warto ??

Cena nie jest dla mnie problemem, ale czy przypadkiem nie przepłaciłbym ??

Chciałbym słuchawki o mniej więcej takiej specyfikacji … ewentualnie z lepszą baterią.

Może ktoś ma lepsze propozycje …