Poszukuje sprzetu do nurkowania/nazwy takie sprzetu

Witam tak jak w temacie chciałbym sie was spytac czy wiecie jak sie nazywaja takie butle z powietrzem [nie takie butle na plecy] tylko takie buteleczki które sie wsadza do do buzi i nurkuje i jest sie przez jakis czas pod wodą. Zaznaczam ze nie chodzi mi o wielkie butle tylko o takie małe buteleczki! Mozecie mi podac jakies konkretne modele, czy np aukcje z allegro. Jak zawsze czekam na wasze sugestie! Pozdrawiam Serdecznie! =P~

butla ucieczkowa, albo spare air. Tylko ze po co Ci butla? bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z kosztow - od 1200 do 1800 kosztuje taka butla, choc lepiej powiedziec buteleczka. Sory ze bez polskich znakow ale system operacyjny jest nie pl :slight_smile: btw lepiej wypozyczac sprzet :wink:

ale nie wiem nie chodzi mi o taką butle na plecy co sie zakłada tylko taka mała, co sie w buzi ja trzyma i nic wiecej! kurde nie wiecie chyba o co mi chodzi ;/ chyba to zle opisałem ;/

hehe…nc… :wink: wiem o co Ci chodzi. Nazywa się to tak jak napisałem… ale użyłem określenia butla bo to jest zwykła butla tylko że z aparatem od razu… i tak jak mówiłem wcześniej…koszt zakupu takiego czegoś powyżej 1200 zł. można znaleźć oczywiście takie za 1000 ale no cóż… ja nurkuje kilka razy w roku i nie widzę sensu kupowania czegoś więcej niż dobra maska i fajka, płetwy i/ew. piankę + nóż się czasem przydaje.