Poszukuję starych kodeków

Witam!

Przeważnie każdy szuka nowych kodeków (jest dużo tematów w tym wątku) a ja poszukuję starych.

Mam w domu starego grata ale chce na nim czasem obejrzeć film, które się tną i to dość mocno (na Win98, WinMilenium, WinXp), konfiguracja tego kompa to: Celeron 700MHz, Płyta ECS (niepamiętam dokladnie), 192MB RAM 133MHz (64+128, nieznana firma), grafa: Riva TNT 2 16MB, HDD Seageta 20MB.

Wiem że to dziwne, ale od zawsze (mam go od nowości) na nim cięły się filmy w allplayerze i nnych odtwarzaczach.

Czasem jednynie program VLC Media Player niektóre filmy tak odtwarzał, że się nie cieły, ale problem jest tam wbudować napisy.

Kolega informatyk ostatnoi doradzil mi zebym poszukał starych kodeków i tylko je wgrał, ale trochę ich szukałem i nic nie mogę znaleźć w sieci.

Mógłby ktoś mi jakiegoś linka z starymi kodekami dać (żeby szły filmy XDVIX, bo RMVB i tak na pewno nie pociągnie),

albo doradził jakiś inny program?

Pzdr, wiem że na kompach nawet o połwe starszych filmy się mniej tną niż u mnie, u kumpla Celeron 333MHz działają lepiej niż u mnie, oczywiscie robione były formaty i inne próby, ale filmy zawsze się cieły…

sprawdz kmplayer. Na kompie z prockiem 500 i 256 ramu nawet rmvb(z real alternative) odtwarzal

czy przy przełączaniu filmu na cały ekran używasz “powiększenia ze zmianą rozdzielczości”? wtedy obciążenie proca jest mniejsze

do grafiki należy instalować sterowniki tylko od producenta, te użyte przez windows mają słabą wydajność – kiedyś na celeronie 1,7 MHz zacinał mi się film dvd, który na tej samej grafice spokojnie chodził na pentium II 450 MHz (w tym pierwszym przypadku stery były z xp, po zainstalowaniu od producenta problem zniknął, obciążenie procesora spadło do 10-15%)

nie należy też przesadzać z instalowanien różnych pakietów kodeków, ich nadmiar może zaszkodzić

podczas przełączania na cały ekran uzywam: “powiększenia ze zmianą rozdzielczości”, ale w małym oknie również zacina, jeszcze bardzo charakterystyczne jest coś takiego że obraz jakby spowalnia się co do ścieżki dźwiękowej, jak chwile film jest już włączony, to najpierw się słyszczy a dopiero za sekunde, potem 1,5 sekundy widzi się obraz, który powienien być wczeniej. Oczywiscie ten sam film na innym kompie działa normalnie :slight_smile:

róznicy co do sterów go karty graficznej nie zauważyłem, zawsze musialem doinstalowywać, bo WinXP, którego mam nie miał tych sterów wbudowanych (albo miał bardzo kiespkie). testowałem już z różnymi sterowniami (bo kilka udostępnia nvidia do mojej grafy-różne wersje) i zawsze efekt taki sam lub gorszy nawet-ale wtedy dotyczy całej grafiki.

już ściągłem KMPlayera, ale wy testuje go dopiero jak będę w domu (tam nie mam neta), moż e akurat zda egzamin :slight_smile:

Dodane 10.07.2009 (Pt) 16:56

a nie ma nikt z Was linka do starych kodekow?? z 2001 max 2002 roku??

spróbuj do filmów uzyć DivX 5.2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … dows+98/Me

Dzieki @master_zonk6, juz pobralem i wypróbuje, a miałby ktoś pod XP??

Dodane 10.07.2009 (Pt) 17:30

spoko mam juz pod XPeka te same