[Poszukuję] Sterownik do karty dzwiękowej - Acer Aspire

Cześć, poszukuję sterowników do karty dzwiękowej laptopa Acer Aspire - modelu nie pamiętam :slight_smile: Ogólnie dzwięk z tej karty nie działa - jest ona na sterownikach domyślnych Microsoftu. Chciałem spróbować zainstalować sterownik i szukałem go na stronie ze sterownikami, ale DEV mi się nie zgadza :slight_smile: Podłącze screena z identyfikatora, może ktoś znajdzie.

Kiedy laptop jest włączony, to wydaje odgłosy takiego cykania, to może oznaczać problem z kartą, czy dysk tak chodzi?

W ustawieniach systemowych mogę regulować poziom głośności, ale laptop nie wydaje żadnego dzwięku, jedynie na słuchawkach wszystko działa ok… Laptop nie jest mój, dlatego nie wiem co jest tego przyczyną - brat mówił, iż nic z nim nie robił, a bratanica mówi, że zmieniła język w systemie i od tej pory nie ma dzwięku…

Próbowałem rozwiązać problem przy pomocy konfiguracyjnej systemu Windows 10, ale zalecił wyłączenie ulepszeń głośności i nasłuchiwanie, a dzwięku podczas testu nie słyszałem .

Screeny z identyfikatora sprzętu:

No to sterowniki OK i karta muzyczna OK, wygląda na problem gniazda audio lub głośników - sprawa sprzętowa.

Wrzuć screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolery dźwięku, wideo i gier.

@JNJN, wystarczyło otworzyć screena, bo to link i na drugim screenie jest :slight_smile: Proszę bardzo

Czyli, w/g systemu OK, masz wgrane stery firmowe Realteka do karty - zostaje, to co napisałem.

@JNJN, a jakbym np. ze strony producenta pobrał stery dzwiękowe i wgrał na nowo? Model Aspire E5-573T

Data :
2015/08/24
Version:
6.0.1.7553
Vendor:
Realtek
Rozmiar :
442.4 MB

Ależ napisałem, masz prawdopodobnie fizycznie uszkodzone gniazdo audio (lub mikro przełączniki) lub głośniki - stery nic tu nie poradzą.

To ■■■■ :slight_smile: Dzięki za pomoc.

Ale sprawdź jeszcze w aplikacji dźwięku Realtek ustawienia, a może… głośniki nieaktywne lub wyłączone - choć nie przypominam sobie takiej opcji?

Plus ustawienia w aplikacji Dźwięk i urządzenia domyślne.