Poszukuje sterownika do karty sieciowej


(krejzol123) #1

Witam poszukuje sterownika do karty sieciowej ponieważ kolega do tej pory korzystał z modemu usb i chce się przenieść na router i łączyć się przez kabel ethernet jednak przy instalacji liveboxa wywala że nie odnaleziono karty sieciowej 

 

w Menadżerze urządzeń był tylko 1 wykrzyknik mam tylko jedną informacje dotyczącą tego urządzenia i jest nim chyba identyfikator : 

  

V1394\NIC1394


(system) #2

Czy to dotyczy laptopa Toshiba? Jeśli tak, to jaka dokładnie wersja?


(krejzol123) #3

Nie dotyczy to komputera stacjonarnego z płytą Asusa jednak kolegi teraz nie ma a ja nie pamiętam dokładnego modelu 


(system) #4

No właśnie! Potrzebna jest firma i model płyty głównej oraz system operacyjny.


(bachus) #5

V1394\NIC1394 to raczej firewire. Wpisz ipconfig /all i podaj wynik.


(krejzol123) #6

ok dam wam znać tutaj dzis w nocy lub jutro ponieważ kolegi obecnie nie ma w domu

 

Płyta Główna to Asus M2N-SLI


(system) #7

Nie podałeś jaki system używa kolega, ale tak czy tak, ta płyta (2007r.) obsługuje jedynie systemy XP i Vista. Te systemy sterowniki do karty sieciowej Ethernet powinny zainstalować samoczynnie podczas instalacji systemu. Dla innych systemów sterowników raczej nie znajdziesz.


(krejzol123) #8

System to oryginalny Windows Xp Home Edition 32 bit czyli z tego co piszesz powinny być zainstalowane a na to wygląda że nie są ponieważ przy instalacji sterowników do liveboxa 2.0 wyskakuje błąd że nie odnaleziono karty sieciowej natomiast po podłączeniu kabla ethernet diody na karcie sieciowej  się świecą 


#9

Podłączając router (w tym wypadku LiveBoksa) kablem sieciowym, nie potrzebujesz do niego (LiveBoksa) żadnych sterowników.


(system) #10

Warto więc jeszcze sprawdzić w systemowym Menadżerze Urządzeń, czy jest tam pozycja z kartą sieciową Ethernet bez żółtego znaczka. Jeśli wszystko jest w porządku, to wina nie leży po stronie karty sieciowej.