Poszukuję sterownika do rozszerzenia USB 2.0 PCI karta 4+1 port (chipset NEC D720101F1)

Nowiutki z oryginalnego dysku Microsoftu kupiony w sklepie, aktywowany 3 miesiące temu.
Aktualizacje systemowe ciągle mi wyszukuje i instaluje przy zamykaniu systemu co z regóły nie przynosi efektu.Instalacja trwa 24h. po czym następuje cofnięcie i tak w kółko.
łącze mam w tym kompku strasznie wolne na porcie 1.1 z sieciówki na USB. Router śmiga w LTE i laptop z którego teraz piszę śmiga z prędkością światła, zamyka wszystkie speed testy, więc od tej strony jest wszystko ok.
Wszystkie sterowniki i programy przenoszę na pendrivie bo na tamtym kompie nigdy bym się nie doczekał.

Płyta główna i ta dzwiękówka to ~2002 rok… Jakie masz podzespoły, że Windows 7 na tym stawiasz? :sweat_smile:

Płyta - P4XFB/P4XFBU A03 12-20-2002
dźwiękówka - Creative EMU 10K1 Audio Procesor (WDM)
graficzna - Gee Force 6200 512 MB DDR2.
procek - Pentium 4 2,4 GHz 1,00 GB Ram, 32bit.
klasyfikacja ogólna 2,5

Stare pudło po reanimacji ale po pierwszej instalce systemu wszystko było ok aż do momentu padnięcia twardego dysku z systemem.Dysk wymieniony na sprawdzony tyle, że nie już Seagate Baracuda a Samsung 80 GB.Pracuje jako dysk C na select kablu jako Master z Western Digital też na select kablu jako Slave 80GB.
Przy reinstalacji nie podzieliłem tylko dysku systemowego na partycje.
Poza tym wszystko działa jak wcześniej tyle, że z problemami jw.

W tej chwili zainstalowały się 4 aktualizacje systemowe a w historii 128 zainstalowanych pomyślnie.
Menażer urządzeń widzi już tą kartę PCI USB i w szczegółach widnieje jako urządzenie pracujące poprawnie jako Creative Game Port bez zainstalowanych sterowników (…)
Centrum akcji nie pokazuje już problemów z komputerem z żółtym trójkątem.

Ciekawe jak to będzie w praktyce, porty USB działają prawidłowo i to jest ciekawostka.
Zaraz sprawdzę dźwiękówkę.

Hej,

Wspomniany przez Ciebie port gier Creative’a, to tak naprawdę jedno z urządzeń na karcie dźwiękowej. Urządzenie nie będzie działać, bo Microsoft porzucił wsparcie tego gniazda już od systemu Vista. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/GamePort

Czy w ogóle karta dźwiękowa wykrywana jest w menadżerze menadżerze urządzeń?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Witam Kolegę,

Bardzo Ci dziękuję za wyłapanie problemu.Te sterowniki do rozszerzenia USB karty PCI 4+1 USB 2,0
już dawno są zainstalowane i urządzenie działa poprawnie.Całe zamieszanie zrobił ten Creative Game Port, który jest faktycznie starą kartą dźwiękową w komputerze i osobnym urządzeniem PCI wpiętym w płytę.Pomyliło mi się to z tym rozszerzeniem USB na PCI i z uporem maniaka usiłowałem zainstalować do niego sterowniki, przez co wprowadziłem w błąd kolegów, którzy mi pomagali ze sterownikami do PCI USB.
Komputer widzi kartę dźwiękową i ona działa, mikser pokazuje siłę sygnału audio a nie mam sygnału na gnieździe wyjściowym “Jack”.
Do płyty jest podpięta jeszcze inna karta dźwiękowa PCI, która do momentu reinstalacji systemu działała poprawnie a teraz nie mam z niej sygnału na gnieździe. Podejrzewam, że uruchomiłem tą starą kartę “Creative” co wynika z opisu urządzenia - EMU 10K1 Audio Processor ( WDM ) i dlatego nie mam sygnału na gnieździe tej drugiej karty dźwiękowej.

Jeżeli mogę Cię prosić, powrócimy do tematu w godz.wieczornych, ponieważ nie mam teraz czasu z powodu bieżących obowiązków.

Z pewnością będziesz w stanie pomóc mi w rozszyfrowaniu tego problemu.

Pozdrawiam,

Witaj,

Urządzenie działa poprawnie od samego początku czyli wszystkie sterowniki były ok.
W tej chwili jest zainstalowany ten ster exe. czyli ten drugi co mi podałeś.

Zrobiło się zamieszanie, za które Cię przepraszam, kartę PCI USB 2.0 pomyliłem z innym urządzeniem czyli “Creative Game Port”, które jest osobną kartą PCI powiązane z kartą dźwiękową
nieużywaną w tym komputerze.Z uporem maniaka próbowałem zainstalować do niej sterownik a nie o to urządzenie mi chodziło.

Dobrze się jednak stało, że wyszło to nieporozumienie z wora bo przynajmniej teraz wiem, dlaczego mam problem z drugą kartą dźwiękową, która poprzednio działała a teraz nie ale to wątek na inny temat.
Komputer po zainstalowaniu systemówek działa normalnie bez problemów.

Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie w mój problem :crazy_face:

Pozdrawiam,

1 polubienie

Dziękuję za pomoc :ok_hand:

Rozszerzenie USB 2.0 działa poprawnie i pewnie działało od samego początku już po zainstalowaniu pierwszego sterownika ale dziękuję za zaangażowanie.
Pomyliłem to urządzenie z innym PCI “Creative Game Port”, które nie jest już obsługiwane przez Microsoft a ja z uporem maniaka chciałem zainstalować do niego ster i dlatego całe zamieszanie.

Pozdrawiam,

Hej,

Ja na dobry początek sprawdziłbym, która z kart jest oznaczona jako domyślna i czy przypadkiem nie zaznaczono wyjścia sygnału cyfrowego.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam,

Przepraszam, że dopiero teraz rozszerzam wątet ale byłem trochę zabiegany.

Usiadłem raz jeszcze do tego z chłodną głową i problem jest prosty, tyle że ja narobiłem sam sobie
zamieszania, ponieważ pomyliłem karty PCI. Karta rozszerzająca USB, do której potrzebowałem sterowniki już działa po pierwszym załadowaniu steru a ja byłem przekonany, że menażer sprzętu odczytuje ją jako Creative Game Port.Dobrze, że napisałeś bo tkwił bym w tym przekonaniu do dziś.
Mam takie urządzenie w zintegrowanej karcie dźwiękowej ale ono jest przecież nieużywane i nie zadziała pod W7.
Poza nią mam jeszcze jedną dźwiękówkę na PCI - Creative Labs SB 0220.
Menażer widzi ją jako urządzenie pracujące poprawnie bez zainstalowanych sterowników i pewnie z tąd cały problem.
ID z menażera to - EMU 10K1 Audio Processor ( WDM )
PCI\VEN_1102&DEV_0002&SUBSYS_100A1102&REV_0A

Jest ustawiona jako urządzenie domyślne bez włączonego sygnału cyfrowego na SPDIF (nie mam do czego używać gniazda SPDIF, potrzebuję sygnał analogowy na gniazdo “Jack” słuchawkowe)
więc ustawienia są ok.

Jeżeli jesteś w stanie podesłać mi jakąś instalkę steru exe. to byłbym bardzo wdzięczny.
System W7 Professional SP1 32bit.
Płyta gł. P4XFB/P4XFBU A03

Nie chcę instalować pakietu z online typu Solution czy Easy bo robi to za duże zamieszanie w systemie.Wolę pojedynczy sterownik.

Jeżeli jesteś w stanie mi pomóc to proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Jeżeli koniecznie musisz exe…

sterowniki

Bardzo dziękuję za plik,
Ja pociągnąłem w między czasie instalkę : http://www.goleniow.net.pl/download.php?view.1
z tego pierwszego wpisu.
Efekt jest taki, że menażer widzi kartę jako urządzenie działające poprawnie i gotowe do użycia.
Podpowiedz mi tylko w kwestii takiego mankamentu - Obecnie mam podpiętą kartę na modemie USB,
którą używam do rozwiązania tego problemu.Kartę mam ustawioną jako domyślną i tą PCI też jako domyślną.Czy przed uruchomieniem muszę kliknąć komendę “Wyłącz” na karcie USB i analogicznie kliknąć komendę “Włącz” karty PCI ?
Po zainstalowaniu sterownika Windows Media Player podał mi komunikat, że żadne urządzenie audio nie jest uruchomione.( Oczywiście w tym momencie nie korzystałem z karty USB ale ona widnieje również jako urządzenie domyślne ). ( …?.. )

Być może nie opisuję tego jasno i składnie ale nie jestem informatykiem tylko uczę się tego od podstaw a jestem już też półwiekowym facetem :exploding_head:

Najlepiej jakbyś pozostawił włączoną tylko tą, którą planujesz używać - system wtedy powinien wziąść tą, którą ma.

Aczkolwiek mogę się mylić.

Tak czy inaczej nic się stanie jak poeksperymentujesz wyłączając i włączając karty dźwiękowe.

No tak na chłopski rozum to jest logiczne i tak zrobię, po prostu poeksperymentuję.
Jeżeli sterownik jest zainstalowany i system widzi kartę jako OK to raczej tylko uszkodzenie mechaniczne gniazda mogło się tu przytrafić.
Oczywiście odpiszę po eksperymencie ( jak wrócę do domu ).

Niestety to wszystko nie działa.Karta jest według systemu OK, urządzenie działa poprawnie, sterownik jest a co sygnału nie ma to nie ma, niezależnie czy włączę czy wyłączę kartę USB i niezależnie też czy włączę czy wyłączę kartę PCI.
Linia przesyłowa od wtyku “Jack” do wzmacniacza jest OK bo z karty USB wszystko działa.

To nie mój jedyny komputer ( zabytek córki ), więc dam go informatykowi, niech rozwiązuje rebusy, to jego chleb.

Twojego sterownika nie instalowałem, nie chodziło mi o skompresowany plik, choć może źle się wyraziłem ale dzięki za chęci.

Zamykam temat, Pozdrawiam

Tam jest exe. Tylko trzeba rozpakować.

1 polubienie

No to super, ja pisałem, że nie jestem informatykiem i to nie mój poziom.
Ja sobie rozpakuję ale browarka :beer:

Pozdrawiam

1 polubienie

Cześć,

Karta dźwiękowa działa.
Zainstalowałem sterownik po ulepszeniach, wersja 5.10.0.3552 dla Windows, polecam!
https://www.kxproject.com/

Temat uważam za wyczerpany.

Pozdrawiam Serdecznie :ok_hand:

1 polubienie