Poszukuję sterownika do rozszerzenia USB 2.0 PCI karta 4+1 port (chipset NEC D720101F1)

Witam Kolegów ,

To mój pierwszy post na tym Forum, jako więc nowy, proszę o przymknięcie oka na ewentualne potknięcia lub wybór niewłaściwego działu do tematu.

Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu sterownika do rozszerzenia USB 2.0 PCI karta 4+1 port ,chipset
NEC D720101F1. Karta pochodzi od niemieckiej firmy CSL i figuruje jako Art.Nr: 19738/20141209SZ019
Płyta główna komputera - P4XFB/P4XFBU A03
System - Windows 7 Professional SP1 ( 32 bit. )

Niestety, ogólnodostępne pakiety driverów np. Driver Pack Solution czy Easy Driver nie instalują tego
sterownika ( niby Easy Driver próbuje załadować sterownik - Alternative Game Port ale plik jest duży i zrywa ładowanie po ok.50-60% ).
Próba kontaktu z CSL Niemcy, nie przynosi efektu a na ich stronie www., nie ma sterownika do tego
chipsetu.
Po prześledzeniu tego tematu w sieci, natrafiłem na sklep internetowy Ali Express, który ma w swojej ofercie sprzedaży tą samą kartę z dyskiem instalacyjnym DVD ,którego ja nie otrzymałem w komplecie z chipsetem od CSL.

Bardzo proszę o wszelką pomoc ponieważ komputer, którego staram się ożywić, posiada porty USB 1.1. Dodatkowo, komputer nie ma zintegrowanej karty sieciowej, którą zastępuje karta USB RT 5370
i chodzi głównie z zwiększenie prędkości przesyłu danych.

Pozdrawiam

  1. Win + R -> hdwwiz.cpl

  2. Odnajdź to urządzenie (najprawdopodbniej będzie znak wykrzyknika).

  3. PPM i właściwości.

  4. Zakładka “Szczegóły”

  5. Wybierz “identyfikator sprzętu”

  6. Skopiuj nadłuższy występujący łańcuch znaków

  7. Wklej tu.

A spróbuj tego :
https://mega.nz/#!1scxlbJa!PPQs82Ta_6MVGKL1WQG3YiB8ClYch2g2yp12rtgauOQ

W tej chwili nie skopiuję Ci tego łańcucha znaków ponieważ komp aktualnie ściąga aktualizacje systemowe ( 1-180 ).Po zainstalowaniu lub raczej cofnięciu wejdę w menażera urządzeń i Ci to skopiuję.W każdym razie Windows Update nie znajduje tego sterownika lub wyskakuje komunikat, że sterownik nie zostanie zainstalowany ( Kod 28 ).

Wielkie dzięki za link do instalki. Oczywiście wypróbuję ten ster jak komputer zainstaluje lub nie aktualizacje systemowe. Po wypróbowaniu odpowiem o efekcie.

(przepraszam za nabijanie posta ale uzupełniam ważną informację)

Ciąg znaków z ID -
PCI\VEN_1102&DEV_7002&SUBSYS_00201102&REV_0A

Nie kopiuję ponieważ odpisuję z innego komputera.

sterowniki

Na dole niebieski przycisk download. Ten duży pomarańczowy to reklama programu.

Ok, wielkie dzięki, wieczorkiem zadziałam i podzielę się rezultatami bo teraz muszę pozałatwiać bieżące sprawy.Oczywiście uruchomię “mały przycisk” - Download.

Te sterowniki to chyba nie mają exe.
Najnowsze (2006r) i kompatybilne z Windows 7, 8 i 10 - tak pisze.

Musisz chyba kliknąć prawym na urzędzenie, wybrać aktualizuj sterownik i wybrać lokalizację.

Wrazie jakby nie miał kto Tobie pomóc, to dwa poradniki:

manualne instalowanie sterowników
instalowanie sterownków bez podpisu cyfrowego

Te pliki są skompresowane i ich nie otworzę bez WinRar.
Te informacje z podanych linków no to Sorry , tyle to ja sam wiem.

To spróbuj może te zadziałają: http://www.driversguru.com/go.php?dr_id=961864

Spoko instaluję WinRar może uda mi się rozpakować pliki i zainstalować manualnie.Jak nie to wypróbuje link.

Nie musi być koniecznie WinRar. 7z oczywiście też. I setką innych.

Nigdy nie miałem potrzeby robienia czegoś w tym programie i szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak to ogarnąć i co dalej z tymi plikami ???

To zainstaluj z tego drugiego linku co Tobie dałem.

Ogarniam temat, rozpakowałem w WinRar i instaluję.Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak się nie uda to już pociągnąłem instalkę z drugiego linka.Za chwilę będę wiedział co i jak.

Niestety chyba się poddam.Sterownik jest zainstalowany i menażer urządzeń widzi tą kartę PCI jako “Creative Game Port”.Problem jest znów inny, ponieważ pokazuje się problem z kodem 01, czyli urządzenie jest niewłaściwie skonfigurowane i sterownik nie został zainstalowany przy czym menażer widzi najnowszy sterownik.Nie jestem informatykiem i nie wiem już, od której strony to ugryźć.

Dziękuję za udzieloną pomoc i proszę o ewentualne sugestie.

A możesz wyinstalować sterownik klikając prawym na urządzenie?

Który ze sterowników instalowałeś?

Jeżeli ten pierwszy (manual), to wyinstaluj jeśli można i zainstalouj ten drugi (exe).

Tak odinstalowałem stary sterownik i zainstalowałem exe. ten z drugiego linka.
W ogóle cuda się zaczęły dziać z komputerem po reinstalacji systemu (padnięty HDD z systemem i wymieniony na sprawny + nowa instalacja).
Komp jest strasznie zmulony, wszystko otwiera po kilku minutach, nie wspominam już o internecie.
Stronę Googli otwiera parę minut i następne tyle konkretne www.
Nie zainstalował mi też z systemu sterownika do karty dźwiękowej ale zainstalowałem mu alternatywę z Solutiona i niby jest ok. Urządzenie sprawne a dźwięku brak.
Nie wiem jak to wszystko sobie tłumaczyć, nawet nie odczytuje mi CDR najprostszej płyty mp 3
,żeby przetestować dźwiękówkę.Zero reakcji, nie otwiera się nawet Windows Media Player bo pliki nie są eksportowane z płyty.
Ciężka sprawa, nie wiem czy powodem tego muła są aktualizacje systemowe czy co ?
W obecnym stanie nie wiem co z tym dalej robić a na serwis to zbyt stary złom…

Ten obraz systemu to świeży? Mogą być to aktualizacje.