Poszukuję sterownika do USB2.0 Device

Czy Ktoś wie skąd mogę ściągnąć instalkę USB2.0 Device?

Kupiłem czytnik kart i przy włożeniu domaga się oprogramowania pod tą nazwą.

Z góry dziękuję.

 

Próbowałeś wpisać w google i zainstalować ? :smiley:

Podaj identyfikator sprzętu tego czytnika z menadżera urządzeń to może ktoś poszuka. Albo chociaż dokładny model no i jaki system operacyjny.

Popełniłem BŁĄD !

Komputer domaga się USB2.0 Device.

Nie widzę tego do ściągnięcia.

Pendrive uruchamia się bez problemu a ten czytnik potrzebuje czegoś.

Może istnieje ogólny pakiet ze wszystkimi sterownikami do USB?

Bartek29, przeczytaj posty powyżej (ze zrozumieniem) i zrób to o co zostałeś poproszony.

Widzę że autor tematu na forum się logował, ale albo rozwiązał problem, albo na pomocy już mu nie zależy, a temat w takiej formie jak jest teraz nie ma tu sensu.

Kosz.

 

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z identyfikatorem.

 

Pojawia się ikona z żółtym znakiem zapytania a we właściwościach pisze USB\VID_5136&PID_4678\8120420080429000

 

To jest czytnik, który kupiłem http://allegro.pl/show_item.php?item=4766738044

 

Co do systemu- WniXP SP3 1.75GHz, 521MB Ram

Napisz maila do sprzedawcy, niech prześle Ci sterowniki. Tak to ciężko znaleźć bo to produkt made in China :slight_smile:

Sprawdź sprzęt na innym XP i W7, bo może uszkodzony?

 

Powinien pracować na sterach systemowych?

 

Albo czytnik wymaga jednak minimum USB2.0, a Ty masz na płycie USB1.1?

 

Edit:

 

W/g opisu powinien pracować na każdym USB i sterach systemowych?

 

Czyli może być uszkodzony - sprawdź jak pisałem na innym kompie.

 

Jaką masz płytę główną podaj typ - odczyt bezpośredni z laminatu płyty lub program CPU-Z i wklej screen z zakładki Mainboard.

 

 

Na innym działa. Screen wkleje wieczorem teraz nie mam takiej możliwości.

 

 

Tak na marginesie mam inne pytanie, które od pewnego czasu za mną chodzi.

 

Dlaczego jak kopiuję album muzyczny 150mb z komp na kartę memory stick to zajmuje ok 10 min a jak to robię z pendrive na memory stick to kilkanaście sekund? Jakościowo jest różnica w plikach?

 

No nieraz tak jest, bo tu leci przez kontroler ATA/Sata na USB + urządzenia

 

 

a tu z USB na USB + urządzenia

 

różnie z tymi transferami bywa i zależy to od wielu czynników i urządzeń.

Hej,

Cały czas rozchodzi się o identyfikator sprzętu - bez tego się nie ruszymy do przodu. http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-identyfikatora-sprzetu-w-systemie-windows-a330.htm

Raczej nie będzie, a takim zagraniem w ogóle możesz unieruchomić całkowicie system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ściągnij ster, zainstaluj , restart kompa i sprawdź?

 

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/1649/pl

 

Wrzuć screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Dziękuję za odpowiedzi. Jak będę na komp wyślę dane.

Hej,

Ciężko będzie znaleźć sterowniki do tego urządzenia - nawet po identyfikatorze sprzętu. Wygląda na to, że czytnik powinien działać poprawnie na standardowych sterownikach systemowych. Spróbuj go odinstalować, podłączyć do innego z portów USB. Czy masz możliwość sprawdzić jego działanie na innym komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstalowanie i sprawdzanie na innym porcie bez efektu, na innych komp działa bez problemu.

Hej,

Spróbuj zatem odinstalować porty i kontrolery USB poprzez menadżer urządzeń. Następnie restart systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy zrobiłeś już porządek w systemie z SP3, o którym pisałeś w swoim poprzednim wątku?

W jeszcze jednym swoim wcześniejszym wątku masz podobny problem, być może masz uszkodzone pliki systemowe i niezależnie ilu tu będzie się starało Ci pomóc, nic z tego nie wyjdzie.

 

 

Czy Ktoś mógłby mi podać link, z którego mógłbym ściągnąć ten plik?

 

 

 

Usunę wszystko i skąd na nowo zainstaluje?

 

 

Co masz na myśli porządek? Zamierzam na nowo zainstalować dodatek do sp3 w przyszłości jeśli się da na ten, który już posiadam.