Poszukuję sterownika do USB2.0 Device

(Bartek29) #1

Czy Ktoś wie skąd mogę ściągnąć instalkę USB2.0 Device?

Kupiłem czytnik kart i przy włożeniu domaga się oprogramowania pod tą nazwą.

Z góry dziękuję.

(lordjahu) #2

Próbowałeś wpisać w google i zainstalować ? :smiley:

(matty24) #3

Podaj identyfikator sprzętu tego czytnika z menadżera urządzeń to może ktoś poszuka. Albo chociaż dokładny model no i jaki system operacyjny.

(Bartek29) #4

Popełniłem BŁĄD !

Komputer domaga się USB2.0 Device.

Nie widzę tego do ściągnięcia.

Pendrive uruchamia się bez problemu a ten czytnik potrzebuje czegoś.

Może istnieje ogólny pakiet ze wszystkimi sterownikami do USB?

Bartek29, przeczytaj posty powyżej (ze zrozumieniem) i zrób to o co zostałeś poproszony.

Widzę że autor tematu na forum się logował, ale albo rozwiązał problem, albo na pomocy już mu nie zależy, a temat w takiej formie jak jest teraz nie ma tu sensu.

Kosz.

(Bartek29) #7

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z identyfikatorem.

Pojawia się ikona z żółtym znakiem zapytania a we właściwościach pisze USB\VID_5136&PID_4678\8120420080429000

To jest czytnik, który kupiłem http://allegro.pl/show_item.php?item=4766738044

Co do systemu- WniXP SP3 1.75GHz, 521MB Ram

(DarkPeter) #8

Napisz maila do sprzedawcy, niech prześle Ci sterowniki. Tak to ciężko znaleźć bo to produkt made in China :slight_smile:

(JNJN) #9

Sprawdź sprzęt na innym XP i W7, bo może uszkodzony?

Powinien pracować na sterach systemowych?

Albo czytnik wymaga jednak minimum USB2.0, a Ty masz na płycie USB1.1?

Edit:

W/g opisu powinien pracować na każdym USB i sterach systemowych?

Czyli może być uszkodzony - sprawdź jak pisałem na innym kompie.

Jaką masz płytę główną podaj typ - odczyt bezpośredni z laminatu płyty lub program CPU-Z i wklej screen z zakładki Mainboard.

(Bartek29) #10

Na innym działa. Screen wkleje wieczorem teraz nie mam takiej możliwości.

Tak na marginesie mam inne pytanie, które od pewnego czasu za mną chodzi.

Dlaczego jak kopiuję album muzyczny 150mb z komp na kartę memory stick to zajmuje ok 10 min a jak to robię z pendrive na memory stick to kilkanaście sekund? Jakościowo jest różnica w plikach?

(JNJN) #11

No nieraz tak jest, bo tu leci przez kontroler ATA/Sata na USB + urządzenia

a tu z USB na USB + urządzenia

różnie z tymi transferami bywa i zależy to od wielu czynników i urządzeń.

(Bartek29) #12

(Dimatheus) #13

Hej,

Cały czas rozchodzi się o identyfikator sprzętu - bez tego się nie ruszymy do przodu. http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-identyfikatora-sprzetu-w-systemie-windows-a330.htm

Raczej nie będzie, a takim zagraniem w ogóle możesz unieruchomić całkowicie system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JNJN) #14

Ściągnij ster, zainstaluj , restart kompa i sprawdź?

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/1649/pl

Wrzuć screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

(Bartek29) #15

Dziękuję za odpowiedzi. Jak będę na komp wyślę dane.

(Dimatheus) #16

Hej,

Ciężko będzie znaleźć sterowniki do tego urządzenia - nawet po identyfikatorze sprzętu. Wygląda na to, że czytnik powinien działać poprawnie na standardowych sterownikach systemowych. Spróbuj go odinstalować, podłączyć do innego z portów USB. Czy masz możliwość sprawdzić jego działanie na innym komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bartek29) #17

Odinstalowanie i sprawdzanie na innym porcie bez efektu, na innych komp działa bez problemu.

(Dimatheus) #18

Hej,

Spróbuj zatem odinstalować porty i kontrolery USB poprzez menadżer urządzeń. Następnie restart systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Cedar) #19

Czy zrobiłeś już porządek w systemie z SP3, o którym pisałeś w swoim poprzednim wątku?

W jeszcze jednym swoim wcześniejszym wątku masz podobny problem, być może masz uszkodzone pliki systemowe i niezależnie ilu tu będzie się starało Ci pomóc, nic z tego nie wyjdzie.

(Bartek29) #20

Czy Ktoś mógłby mi podać link, z którego mógłbym ściągnąć ten plik?

Usunę wszystko i skąd na nowo zainstaluje?

Co masz na myśli porządek? Zamierzam na nowo zainstalować dodatek do sp3 w przyszłości jeśli się da na ten, który już posiadam.